در آستانه‌ یک‌صدسالگی فریدا کالو، بزرگ‌ترین مجموعه‌ نقاش سورئال مکزیکی در آلمان رونمایی می‌شود

نمایش استثنایی آثار “فریدا کالو” – هنرمند نقاشی مکزیکی – در “راتاسمارکت” هامبورگ آلمان، فردا به‌پایان می‌رسد و “بوسریسو کانست فریوم”، بزرگترین کلکسیون شخصی فریدا کالو را از سال ۱۹۹۳، برای نخستین‌بار پیش از تولد یک‌صدسالگی او، در آلمان عرضه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نمایشگاه ۳۴ اثر نقاشی، ‌طراحی و آبرنگ از این هنرمند شهیر مکزیکی که در سال‌های ۱۹۰۷ تا ۱۹۵۴ خلق شده، به‌نمایش درآمده که حاکی از دوران‌ خلاقیت این نقاش سورئال است.

از آنجا که هیچ یک از آثار او تاکنون در هیچ موزه‌ای نبوده است، این نخستین فرصت در بیش از ۱۰ سال گذشته است که آثار او به‌صورت اصلی نمایش داده شوند.

در سال ۱۹۳۹ یک نقاش ناشناس مکزیکی، بر صحنه‌ی هنری پاریس ظاهر شد و مشتاقانه او را به‌عنوان یک نقاش سورئالیست معرفی کرد و معتقد بود که هنرمند سورئالیستی را کشف کرده است که کاملا مستقل به این مرحله رسیده است. کالو نیز به دیگران اجازه داد تا این موضوع را باور کنند و گفت: من معتقدم تاکنون یک هنرمند سورئالیست بوده‌ام.

درک جهان تصویری “فریدا کالو” بدون دانستن زندگی‌نامه او امکان پذیر نیست؛ تصادف سخت او، رابطه‌ی پیچیده او با شوهرش – دیگو ریورا، نقاش معروف مکزیکی -، وابستگی قلبی او با سنت‌های مکزیک و نیز فعالیت‌های سیاسی، در هنر او تاثیرگذار بوده‌اند.

مشکلات و احساسات او و نیز روحیه‌ی انقلابی‌اش در طنز، باعث شد تا او شخصیت متنوعی را از خود در قرن بیستم به‌نمایش بگذارد.

یک منبع خبری آلمانی نوشت، در این نمایشگاه با حضور حدود ۲۰ هنرمند بین‌المللی، آثار فاکس بکمن” ، “جورجیو دی کریکو”، “اتودیکس”، “مکس ارنست”، “جرج گروز”، ‌”رنه مارگاریت”، “میریت اپن هیم”‌ و “کریتسین چاد” به‌نمایش در می‌آید و بینش جدیدی را بر آثار هنرمندان مکزیکی می‌گشاید.

امروز آثار هنری کالو جزو میراث ملی مکزیکو به‌حساب می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.