مقایسه ی زنان و مردان در تحمل فشارهای عصبی

شهرزاد نیوز : زنان قابلیت بیشتری برای تحمل فشارهای عصبی نسبت به مردان دارند. این نتیجه تحقیقی است که پروفسور “اولیور ولف” استاد دانشگاه “بیلفلد” در آلمان انجام داده است. بر اساس این پژوهش علمی، در زنان هورمونی وجود دارد که باعث می شود که قابلیت بیشتری برای تحمل فشارهای عصبی به مردان داشته باشند. این هورمون جنسی “استارآدیول” نام دارد که در تخمک های زن تولید می شود.

در این رابطه روانشناسان دانشگاه هلسینکی نیز کشف کرده اند که عدم قابلیت تحمل فشارهای روانی، روند یادگیری را تحت تأثیر منفی قرار می دهد. به این ترتیب زنان توانایی بیشتری در یادگیری دارند. از نظر این محققین علت یادگیری بهتر زنان این است که به اشتباهات خود بهتر پی می برند و برای رفع آن می کوشند. بر خلاف زنان، مردان که عموماً تلاش دارند، تصویر کاملی از خود ارائه دهند، هنگام یادگیری نیز تحت فشار عصبی قرار دارند که این امر مانعی برای یادگیری آنان می شود.

طبق تحقیقی دیگر که توسط همین گروه صورت گرفته و در آن وضعیت روانی ۳۰۰۰ کارمند بررسی شده است، مردان بیشتر از زنان دچار بیماری های روانی می شوند . علت این امر ، فشارهای عصبی می باشند. بر اساس این پژوهش، به همین علت است که مردان بیش از زنان به الکل و یا سیگار معتاد شده و یا دچار بیماری های جسمی خاصی می شوند، بیماری هایی که علل آنان فشارهای عصبی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.