لزوم آموزش حفاظت از خود توسط نیروی انتظامی برای دختران

خبرگزاری فارس: رئیس مجمع زنان عضو شوراهای اسلامی مراکز استانهای کشور گفت: نیروی انتظامی باید موضوع حفاظت ازخود را برای زنان در مدارس دخترانه و از دوران راهنمایی آغاز کند.

صدیقه قنادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود:کشورهای اروپایی به دخترانشان از دوران آمادگی و دبستان، حفاظت از خود را به عنوان یکی از درس‌ها آموزش می‌دهند در حالی که در ایران احکام اسلامی برای امنیت زنان تاکنون اجرا نشده است.

وی گفت: این مسئله که چرا ضریب امنیت اجتماعی زنان در جامعه کاهش یافته به فقر فرهنگی زنان بر می‌گردد و اینکه دختران ما حفاظت از امنیتشان را یاد نگرفته‌اند.

قنادی بیان کرد: قرار گرفتن ایران در بخش ترانزیت مواد مخدر، وجود اتباع خارجی و نیز فقر مالی از دیگر علل کاهش ضریب امنیت اجتماعی زنان در جامعه می‌باشد که نمی‌توان نسبت بر این مسائل بی توجه بود.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره کم توجهی به ظرفیت‌های علمی و پژوهشی زنان در جامعه گفت: زنان باید براساس ساختار و توانمندی فیزیکی شان وارد مشاغل شوند .

به گفته وی با ورود گسترده زنان به دانشگاه‌ها و فارغ التحصیلی آنان درمدارج عالیه هنوز از توانمندی آنان به نحو شایسته استفاده نشده است.

قنادی در این زمینه تصریح کرد: اگر بخواهیم از توان علمی زنان استفاده کنیم هنوز ۸۰ درصد از ظرفیت زنان برای مدیریت بلا استفاده مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.