” سیمین بهبهانی ” در بزرگداشت ” لعبت والا ” شعرخوانی می کند

“سیمین بهبهانی” در مراسم بزرگداشت “لعبت والا” که روز یکشنبه ۲۹ اکتبر توسط مرکز تحقیقات افریقایی , آسیایی در لندن برگزار می شود، شعرخوانی می‌‏کند.

“سیمین بهبهانی” در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر ایلنا‌‏, گفت‌‏: بزرگداشت “لعبت والا” روز ۲۹ اکتبر( ۷ آبان ماه) در لندن توسط مرکز تحقیقات آسیایی در لندن برگزار می شود و من نیز در این مراسم به همراه پسرم، “علی بهبهانی” حضور دارم و درباره خاطرات دوستی ۵۰ ساله ام با وی سخن خواهم گفت‌‏.

وی تصریح کرد : “لعبت والا”، یکی از شاعران مطرح و تاثیرگذار دهه ۳۰ است که در آن زمان به همراه “فروغ فرخزاد”, نامش در دهه های متمادی در مطبوعات به چشم می خورد. او یکی از شاعران تاثیرگذار بود که پس از انقلاب ۵۷ عازم لندن شد و کارهای ادبی خود را تاکنون در انگلستان ادامه داده است و چندین مجموعه شعر و رمان نیز در این کشور منتشر کرده است .

بهبهانی گفت‌‏: از آثار “لعبت والا” می‌‏توان به “یکی گسسته بود” و رمان “وقتی خروس می خواند” اشاره کرد که با نثری روان و به شیوه مدرن نوشته شده است. او در حال حاضر مجموعه شعری در دست چاپ دارد .

بهبهانی اظهارداشت‌‏: من تهران را به مقصد لندن، روز پنج شنبه ترک می‌‏کنم و هفته دیگر به ایران بازمی‌‏گردم، من این سفر را برای شرکت در مراسم بزرگداشت “لعبت والا “می روم و برنامه از پیش تعیین شده‌‏ای ندارم، اما ممکن است در چند شب شعر شرکت و شعرخوانی هم داشته باشم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.