جمعی از مسوولان استان مرکزی: ایجاد مرکز مطالعات زنان ضروری است

ایرنا: جمعی‌از مسوولان استان مرکزی معتقدند: ایجادمرکز مطالعات وتحقیقات بانوان در استان امری ضروری است.

آنان افزودند: کشور و استان از بانوان پژوهشگر توانایی برخوردار است و رونق تحقیقات این قشر نیازمند بسترسازی است.

رییس دانشگاه‌اراک گفت: تاکنون تحقیقات فراوانی درخصوص بانوان‌صورت گرفته اما این تحقیقات باید در استانداری‌ها به عنوان نماینده عالی رتبه دولت برای ضمانت اجرایی ساماندهی شود.

دکتر”ملک سلیمانی” ، در خصوص ایجاد مراکز مطالعات بانوان گفت: می‌توان با الگوگیرهای مختلف براساس قانون کشور این مراکز طراحی شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی اراک نیز گفت: با توجه به وظایف و مسوولیتهای زنان در جامعه، رشد مضاعف این قشر و پیشرفتهای آنان در زمینه‌های علمی و پژوهشی ایجاد مرکز تحقیقات بانوان ضروری است.

دکتر “محمد رضا قاری” افزود: اساس نامه مرکز مطالعات زنان تنظیم شده و مسوولیت آن درمنطقه پنج، ازمیان ‪ ۱۲‬واحد دانشگاه آزاد به‌واحد اراک واگذار شده‌است.

وی، این مرکز را متولی انجام کلیه تحقیقات و مطالعات زنان در منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: هدف از ایجاد این مرکز، حمایت از زنان پژوهشگر و نیازسنجی پژوهش در خصوص بانوان است.

دکترقاری گفت: باید امکانات پژوهشی مناسب درمناطق مختلف کشور فراهم شود تا بستر برای انجام تحقیقات کاربردی با توجه به اولویت‌ها و نیازهای مناطق مختلف فراهم شود.

مشاور امور زنان استاندار مرکزی گفت: طرح‌های تحقیقاتی مختلفی از جمله در امور بانوان استان صورت گرفته که اکثرا در کتابخانه‌ها بایگانی می‌شود.

“اشرف جواهری”، ارتباط بامراکز پژوهشی وتحقیقاتی مرتبط با امور بانوان، تهیه و تولید اقلام فرهنگی بر اساس یافته‌های پژوهشی، اجرای دوره‌های آموزشی برای اقشار مختلف، برگزاری همایش،سمینار و جشنواره، ارایه خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی به‌بانوان و خانواده‌ها را برای ایجاد مرکز مطالعات و تحقیقات بانوان در استان ضروری دانست.

استانداراستان مرکزی گفت: پژوهش و تحقیق درامور مختلف زنان برای ارتقاء موقعیت بهتر این قشر امری ضروری است.

“عبدالله سهرابی” افزود: کمیته تخصصی مطالعات زنان استان باید به زودی تشکیل شود واز نظرات روسای دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، مبتکران وپژوهشگران استفاده شود.

وی، بحث مشاور امور بانوان را در ادارات دولتی کمرنگ دانست واضافه کرد:

پس از تشکیل این کمیته، ادارات دولتی باید تا ‪ ۱۰‬روز مشاوران بانوان خود را معرفی کنند.

استاندار مرکزی ادامه داد: الگوهای زیادی در جامعه وجود دارد که به طور واقعی به‌آنها پرداخته‌نشده و در این خصوص، بررسی نقش زنان دوران‌اسلام، دفاع مقدس برای به کارگیری الگوهای مناسب لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.