ماندگارترین نقش زن در سینمای ایران انتخاب می‌شود

دومین جشنواره‌ی زنان فیلمساز از ۳ تا ۸ دی ماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ مازیار رضاخانی مدیر این جشنواره در یک نشست خبری ساعاتی قبل، برنامه‌های این دوره از جشنواره را تشریح کرد.

وی گفت: این جشنواره در سه بخش “نیلوفر”، “نگاه نو” و “پیامبر اعظم (ص)” برگزار می‌شود. در بخش نیلوفر زرین (مختص زنان فیلمساز) و نیلوفر سیمین (مختص فیلمهای با موضوع زن به کارگردانی مردان فیلمساز) است.

وی یکی از ویژگی‌های این دوره از جشنواره را حضور مردان فیلمساز دانست و گفت: امسال مردان فیلمساز نیز در کنار زنان در دو بخش مجزا به رقابت می‌پردازند.

رضاخانی همچنین از انتخاب ماندگارترین نقش زن در سینمای ایران خبر داد و گفت:‌ در این دوره از جشنواره، بهترین و ماندگارترین نقش زن در سینمای ایران، توسط ۵۲ منتقد انتخاب می‌شود.

به گفته وی “بخش نگاه نو” جشنواره با همکاری اداره کل امور بانوان شهرداری تهران و با موضوعات شهروندی برگزار می‌شود و با توجه به نامگذاری سال پیامبر اعظم (ص)، بخشی نیز به این نامگذاری اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: فیلم‌های شرکت کننده در جشنواره در بخش‌های گوناگونی چون فیلم‌های مستند، داستانی، انیمیشن از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۱ به نمایش گذاشته می‌شوند و در کنار پخش فیلم‌ها، نشستهای تخصصی نیز برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا،‌ در بخشی از این جلسه، فرناز قیصری پور، مدیر خانه زنان هنرمند ایران، با بیان توضیحاتی درباره‌ی جشنواره، گفت: با توجه به پیام آقای جعفری جلوه که به نخستین جشنواره زنان فیلمساز ارسال شد، این دوره از جشنواره با یاد آوره پروین اعتصامی، بانوی شاعر ایرانی برگزار می‌شود. با توجه به متن آن پیام که آمده بود: در درون هر بانوی سینماگری، پروین وجود دارد، پروین سینمای ملی ایران کجاست؟

وی همچنین یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره زنان فیلمساز را حمایت از زنان فیلمساز شهرستانی دانست و گفت: این گروه از امکانات بسیار اندکی برخوردار هستند، بنابراین امیدواریم این زنان بتوانند از طریق شرکت در این جشنواره، آثار خود را معرفی کنند.

احمد سالاری مدیر برنامه عمران سازمان ملل متحد، گفت: کمک نقدی، مشورتی و نیز پخش فیلم‌های خارجی با موضوع زنان در کنار برنامه‌های جشنواره از جمله حمایتهای “سازمان ملل” از این دوره جشنواره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.