هفتاد درصد زنان تاجیک زورگویی مردان را علیه خود قبول دارند

ایرنا: براساس نظرسنجی که در یکی از مناطق تاجیکستان انجام شده است ، بیش از ‪ ۷۰‬درصد از زنان تاجیکستان زورگویی مردان را علیه خود قبول دارند و آن را به عنوان یک فرهنگ می‌دانند.

سازمان غیردولتی همکاری برای رشد سوئیس در تاجیکستان که این نظرسنجی را در بین یک هزار سکنه ولایت ختلان در جنوب این کشور انجام داده است در تازه‌ترین گزارش خود نوشته است: براساس این نظرسنجی ‪ ۳۱‬درصد مردان تاجیک نیز خشونت خانوادگی را جزیی از زندگی خود می‌دانند.

“دلربا انعام آوا” رییس سازمان غیردولتی همکاری رشد سوئیس روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان گفت: ‪ ۷۸‬درصد زنان در تاجیکستان براساس این نظرسنجی مورد خشونت قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه جامعه آماری نظرسنجی یاد شده در ولایت ختلان قابل تعمیم در تمام کشور تاجیکستان است ، افزود : مشکلات اقتصادی و اجتماعی ، نبود شرایط لازم برای زندگی بهتر ، محرومیت خانواده‌ها از منبع دایمی درآمد مهاجرت و عدم آشنایی خانوادها به ویژه زنان با حقوق اجتماعی خود از عوامل اصلی این خشونت هاست.

انعام آوا گفت: بیشتر کسانی که در تاجیکستان مورد خشونت قرار می‌گیرند و یا خشونت را به عنوان یک فرهنگ برای خود قبول دارند ، درخانوادهای فقیر و کم درآمد زندگی می‌کنند.

براساس آمار بانک جهانی ، ‪ ۶۵‬درصد از جمعیت ‪ ۷‬میلیون نفری تاجیکستان زیر خط فقر می‌باشند.

این درحالی است که در زمان حاضر بیشتر مردان تاجیک برای تامین زندگی خود به خارج از این کشور از جمله روسیه می‌روند و بسیاری از آنان چند سال بعد برمی‌گردند و زنان باید این وضعیت را تحمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.