مشاور رییس جمهور: ‪ ۵۵‬هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی نیستند

ایرنا: مشاور رییس جمهوری در امور زنان گفت : ‪ ۱۴۷‬هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند و ‪ ۵۵‬هزار زن نیز هنوز تحت پوشش قرار نگرفته‌اند.

” زهره طبیب زاده‌نوری ” روز پنجشنبه در ملاقات‌های مردمی از طریق ویدئو کنفرانس استان‌ها در گفت و گو با بانوان گیلان افزود: سعی براین است تا از برگزاری سمینارها و همایش‌هایی که چیز خاصی برای حل مشکل زنان نداشته باشند دوری جسته و بودجه را صرف اشتغال‌زایی کنیم.

وی اظهارداشت: آموزشهایی که اشتغالزایی را در پی نداشته باشد نیز دنبال نخواهیم کرد.

وی یادآورشد: در سال‌های گذشته بودجه‌های در اختیار مراکز کم و محدود بود اما در سال جاری به دلیل تجمیع بودجه در دستگاههای دولتی توانستیم پروژه‌های بزرگ را ساماندهی کنیم و از انجام کارهای مقطعی و کوچک پرهیز کرده و بودجه‌های پراکنده را برای انجام کارهای پایه‌ای ساماندهی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا “طبیب زاده” گفت : ساختار اداری ما بیمار است ، بودجه‌های متعدد و متفرقی داریم که سازمان‌های مختلف تصدی امور مشابه را به عهده دارند که باعث تقسیم بودجه در مراکز مختلف می‌شود.

وی افزود: فعالیت‌های مشابهی توسط کمیته امداد، بهزیستی ، شهرداری و هلال احمر در امور زنان و یا سازمانها و نهادهای مردمی پیگیری می‌شود و در نهایت هیچ کس هم پاسخگو نیست این در حالی است که اگر بودجه‌ها تجمیع و وظایف دستگاهها روشن باشد و کارهای موازی انجام نشود ، متولی نهایی و شخص یا دستگاههای پاسخگو نیز مشخص می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: مشکلات بانوان گیلان را به وزرای مربوطه منتقل کرده و برای حل آنها تلاش می‌کنیم.

مشاور استاندار گیلان و دبیر کمیته بانوان استان گیلان نیز در این تبادل نظرات گفت : در استان گیلان اولین مرکز رشد فناوری بانوان افتتاح شده که نیاز به حمایت بیشتر دارد تا زمینه اشتغال برای زنان فراهم شود و مشوق خوبی برای زنان علاقه‌مند و خلاق باشد.

“زهرا شفیع پور” خواستار توجه بیشتر به زنان صاحب ایده در سطوح مختلف تحصیلی شده و افزود: این افراد می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

یک استاد دانشگاه گیلان نیز گفت : زنان سرپرست خانوار نیاز به حمایت بسیار جدی و اصولی دارند که مهم‌ترین آنها ایجاد شرایط اشتغال برای خود زنان و فرزندانشان است.

“ریحانه سریری” افزود: با توجه به اینکه زنان گیلان سهم مهمی در کشاورزی بویژه برنجکاری و برداشت چای دارند نیازمند حمایت‌های بیمه‌ای و بهبود وضع تغذیه هستند چون بسیاری از زنان سالمند گیلان به دلیل کارکردن در سنین جوانی در شالیزارها مبتلا به مشکلات جسمی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.