اعتراض انجمن دفاع از آزادی مطبوعات به برخورد با سایت بازتاب

روزنا: ماشاءالله شمس‌الواعظین، سخنگوی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات در باره غیرقانونی اعلام شدن فعالیت سایت بازتاب از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: انجمن دفاع از آزادی مطبوعات ایجاد هر گونه محدودیت در جریان تولید و توزیع اطلاعات را مغایر قانون اساسی و حقوق طبیعی ملت ایران و به ویژه این سیاست را با اصل نهم قانون اساسی مغایر می‌داند.

وی با بیان این‌که وزارت ارشاد این بار اقدام به بستن سایت‌ها و رسانه‌های الکترونیکی کرده ابراز عقیده کرد: این وزارتخانه تحت عنوان سامان‌دهی قصد دارد آن دسته از سایت‌هایی را که با سیاست‌هایش سازگاری ندارند، با محدودیت، بستن و فیلترینگ مواجه سازد، اما دولت باید بداند که این دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آن، صرفا چهار سال مدیریت این عرصه را، آن هم در بعد اجرایی و نه راهبردی در اختیار دارد و باید پس از چهار سال گرایش و اراده‌ی مردم از طریق انتخابات روشن شود.

شمس‌الواعظین تاکید کرد: دولت باید از ایجاد هر گونه محدودیت که جنبه‌های درازمدت دارد و می‌تواند در راه تولید اطلاعات و سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی اختلالات جدی وارد کند، به شدت پرهیز و نسبت به سیاست‌های موجود تجدید نظر کند.

وی گفت: انجمن دفاع از آزادی مطبوعات نسبت به عواقب سیاست‌های موجود از جمله بهره‌گیری از هیات نظارت بر مطبوعات برای بستن و توقیف مطبوعات، هشدار می‌دهد و آن را مغایر اصول ۱۶۸ و ۹ قانون اساسی می‌داند و از مسوولان خواهان توقف این سیاست‌هاست.

سخنگوی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات گفت: این انجمن صرف نظر از محتوا و رویکرد سایت بازتاب اساسا با نوع برخورد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه و تحت عنوان سامان‌دهی سایت‌های خبری مخالف است و خواهان تدوین راهبرد اطلاع‌رسانی جامع در کشور با استفاده از جنبه‌های کارشناسی و همکاری نهادهای صنفی، حرفه‌ای، حمایتی و دانشگاه‌های مرتبط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.