اعتراض انجمن دفاع از آزادی مطبوعات به برخورد با سایت بازتاب

روزنا: ماشاءالله شمس‌الواعظین، سخنگوی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات در باره غیرقانونی اعلام شدن فعالیت سایت بازتاب از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: انجمن دفاع از آزادی مطبوعات ایجاد هر گونه محدودیت در جریان تولید و توزیع اطلاعات را مغایر قانون اساسی و حقوق طبیعی ملت ایران و به ویژه این سیاست را با اصل نهم قانون اساسی مغایر می‌داند.

وی با بیان این‌که وزارت ارشاد این بار اقدام به بستن سایت‌ها و رسانه‌های الکترونیکی کرده ابراز عقیده کرد: این وزارتخانه تحت عنوان سامان‌دهی قصد دارد آن دسته از سایت‌هایی را که با سیاست‌هایش سازگاری ندارند، با محدودیت، بستن و فیلترینگ مواجه سازد، اما دولت باید بداند که این دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آن، صرفا چهار سال مدیریت این عرصه را، آن هم در بعد اجرایی و نه راهبردی در اختیار دارد و باید پس از چهار سال گرایش و اراده‌ی مردم از طریق انتخابات روشن شود.

شمس‌الواعظین تاکید کرد: دولت باید از ایجاد هر گونه محدودیت که جنبه‌های درازمدت دارد و می‌تواند در راه تولید اطلاعات و سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی اختلالات جدی وارد کند، به شدت پرهیز و نسبت به سیاست‌های موجود تجدید نظر کند.

وی گفت: انجمن دفاع از آزادی مطبوعات نسبت به عواقب سیاست‌های موجود از جمله بهره‌گیری از هیات نظارت بر مطبوعات برای بستن و توقیف مطبوعات، هشدار می‌دهد و آن را مغایر اصول ۱۶۸ و ۹ قانون اساسی می‌داند و از مسوولان خواهان توقف این سیاست‌هاست.

سخنگوی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات گفت: این انجمن صرف نظر از محتوا و رویکرد سایت بازتاب اساسا با نوع برخورد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه و تحت عنوان سامان‌دهی سایت‌های خبری مخالف است و خواهان تدوین راهبرد اطلاع‌رسانی جامع در کشور با استفاده از جنبه‌های کارشناسی و همکاری نهادهای صنفی، حرفه‌ای، حمایتی و دانشگاه‌های مرتبط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.