تمام نقاط دنیا به دو جنس زن و مرد در کنار هم تعلق دارد

نماینده ارومیه در مجلس‌‏هفتم، ضمن مخالفت جدی از راه‌‏اندازی جزیره‌‏ ویژه زنان در دریاچه ارومیه گفت: خداوند زمین را برای دو جنس زن و مرد در کنار هم آفریده است، تا کی می‌‏توانیم در کشور به جداسازی این دو جنس استمرار دهیم.

عابد فتاحی در گفت‌‏وگو با خبرنگار پارلمانی” ایلنا” در واکنش به طرح برای تاسیس جزیره‌‏ای تحت عنوان آرزو در دریاچه ارومیه ویژه زنان گفت: دریاچه ارومیه دارای جزایر بسیار زیبایی است که جاذبه گردشگری بسیار بالایی دارد ولی متاسفانه تاکنون تسهیلات ویژه‌‏ای برای این منظور در نظر گرفته نشده و آن طور که باید و شاید از این منابع بهره‌‏برداری نمی‌‏شود.

وی اضافه کرد: البته به نظر می‌‏رسد طرح تاسیس جزیره‌‏ای ویژه‌‏ زنان در دریاچه ارومیه نیز در ارستای بحث راه‌‏اندازی پارک‌‏های ویژه زنان باشد.

نماینده ارومیه در مجلس‌‏هفتم ادامه داد: البته به اعتقاد بنده آرامش زمانی برقرار است که آقا و خانم باهم باشند و انسان‌‏ها زمانی در آرامش هستند که با خانواده خودشان در کنار خانواده باشند.

وی افزود: زن و مرد همدیگر را کامل می‌‏کنند و به هم نیاز دارند و تمام نقاط دنیا نیز به این دو جنس در کنار هم تعلق دارد.

فتاحی اضافه کرد: این جدایی‌‏ها بین دو جنس زن و مرد هیچ چیزی به ما نخواهد داد و واقعا مگر چند خانم در کشورمان داریم که بدون همسر و خانواده تمایلی به گردشگری و مسافرت داشته باشند که بخواهند در جزیره‌‏ای ویژه به سیر و سیاحت و گردشگری بپردازند.

این نماینده مجلس‌‏هفتم افزود: به اعتقاد بنده ما باید جزیره‌‏ای بسازیم که در آن خانواده‌‏ها در کمال آرامش به مسافرت و سیاحت بپردازند. ضمن این که باید مدنظر داشته باشیم که در دنیای امروز خطراتی که ممکن است یک زن و یا دختر را تهدید کند، مردها و پسرهای ما را نیز تهدید می‌‏کند، لذا ما باید سعی کنیم دنیا و جامعه‌‏ای بسازیم که هیچ کس از طرف کسی مورد تجاوز و تهدید قرار نگیرد.

نماینده ارومیه در مجلس‌‏هفتم اضافه کرد: باید فرهنگ‌‏مان را در کشور اسلامی ایران به جایی ببریم که خانم و آقا با هم و در کنار هم با حقوق و احترام و ارزش مساوی زندگی کنند، مگر چقدر می‌‏توانیم جدایی بیندازیم؟

وی با اشاره به جدایی دختر و پسر در مدارس, دانشگاهها, اتوبوس‌‏ها, پارک و امثالهم افزود: ما به جای آنکه ریشه این معضل را بیابیم که چرا زنان ما در اتوبوس‌‏های مختلف مورد آزار و اذیت قرار می‌‏گیرند، صورت مساله را پاک می‌‏کنیم و دنبال چرایی قضایا و حل علت‌‏ها نمی‌‏رویم.

فتاحی افزود: علت مسائل مذکور این است که ما فرهنگ‌‏سازی نکرده و جدایی انداخته‌‏ایم و همین جدایی‌‏هاست که از ابتدا ریشه چنین مسائلی را به وجود می‌‏آورند.

وی افزود: واقعا در دنیا درچند کشور پدیده متلک‌‏گویی به حد ایران وجود دارد؟ ما نیز می‌‏توانیم مانند کشورهای پیشرفته که این مسائل را حل کرده‌‏اند با کمک ارزش اسلامی خودمان این موضوع را حل کنیم.

فتاحی گفت: واقعا جای سوال است که چرا باید امروز در دنیای غرب پدیده متلک‌‏گویی به زنان نباشد ولی در کشور اسلامی ما این امر موضوعی رایج باشد و در حالی که اسلام تا چه حد به زن بها و ارزش داده است.

وی افزود: بنده اعتقادی به جداسازی و تشکیل جزیره‌‏هایی ویژه برای زنان ندارم. ضمن این که معتقدم بازدهی این اقدام نیز چندان نخواهد بود، مگر ما چند گردشگر زن داریم که به تنهایی و بدور از خانواده تمایلی به گردش و مسافرت داشته باشند؟!

فتاحی ادامه داد: لذا بهتر است اعتبارات میلیونی که قرار است صرف این مجموعه شود، برای راه اندازی جزایری تخصیص یابد که خانواده‌‏ها در آنجا در آرامش به گردشگری بپردازند.

گفتنی است؛ مدیرعامل سازمان همیاری‌‏های آذربایجان غربی چندی پیش از احداث جزیره‌‏ ویژه زنان تحت عنوان آرزو در دریاچه ارومیه به منظور اشغال‌‏زایی برای زنان و جذب گردشگر خارجی در داخل خبر داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.