علی فرحبخش در زندان اوین بیمار شده است

بهروز کارونی، رادیو فردا

بدری فرحبخش، مادر علی فرحبخش، روزنامه نگار زندانی، از وضعیت جسمی و روحی فرزند خود ابراز نگرانی کرد.

پیش از این، بدرالسادات مفیدی، دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران، گفته بود که این روزنامه نگار زندانی، با بیماری در دستگاه گوارشی خود رو به رو است.

مادر علی فرحبخش در گفت و گو با رادیو فردا به اشاره به ملاقاتی که روز دوشنبه، هفتم خرداد، با فرزندش داشته، گفت: «علی از حدود یک ماه پیش، ناراحتی دستگاه گوارشی گرفته است. البته در چند روز نخست، تحت مداوای مختصری قرار گرفت، اما موثر واقع نشد، و بعد همین درمان را هم قطع کردند.»

خانم فرحبخش افزود: «علی در تماس تلفنی پنجشنبه شب، دهم خرداد، به ما اطلاع داد که بیماری دستگاه گوارشی اش بر روی کلیه های او تاثیر گذاشته است و احتمال از کار افتادن آنها وجود دارد.»

وی در مورد وضعیت روحی فرزند زندانی اش گفت: «علی به خاطر وضعیت بلاتکلیفی که دچارش است، وضعیت روحی مناسبی ندارد. زیرا مدت هاست که پرونده اش در دادگاه تجدیدنظر است، و هنوز هیچ تصمیمی در مورد آن گرفته نشده است.»

علی فرحبخش، در آذرماه سال گذشته، هنگام بازگشت از یک کنفرانس بین المللی درفرودگاه بازداشت شد و آز آن هنگام در زندان به سر می برد.

این روزنامه نگار حوزه مسایل اقتصادی که در گذشته برای برخی روزنامه های اصلاح طلب قلم می زد، به «دریافت پول از بیگانگان» و «جاسوسی» متهم شد و در دادگاهی غیرعلنی به سه سال زندان محکوم شد.

اما کماکان خانواده علی فرحبخش تاکید دارند که فرزندشان بی گناه است و او به هیچ وجه اتهامات وارده را قبول ندارد. در حال حاضر نیز پرونده این روزنامه نگار دردادگاه تجدید نظر در حال رسیدگی است.

خانم فرحبخش در مصاحبه با رادیو فردا افزود: «در مورد علی، حتی بر اساس حقوق شهروندی، که آیت الله هاشمی شاهرودی، دستور اجرای آن را داده است، رفتار نمی شود.»

وی تاکید کرد: «می خواهم بدانم که چرا چنین رفتارظالمانه ای با فرزند بیگناهم انجام می گیرد و آیا او حق ندارد که سالم از زندان بیرون بیاید؟»

وی افزود: «حتی به دفتر آقای مرتضوی مراجعه کردیم تا مرخصی برای علی بگیریم تا با خرج خودمان مداوایش کنیم، و یا اینکه آنها او را تحت الحفظ به بیمارستان و یا نزد پزشک متخصص ببرند تا معالجه شود. اما در هر دو مورد، به هیچ نتیجه ای نرسیدیم.»

بدری فرحبخش در پاسخ به این پرسش که پرونده تجدید نظر فرزند زندانی اش در چه مرحله ای قرار دارد، گفت: «پرونده مدت هاست که روی میز قاضی مربوطه مانده است.»

مادر این روزنامه نگار زندانی در این گفت و گو، از آیت الله هاشمی شاهرودی، رییس قوه قضاییه خواست تا نظارت بیشتری بر بند ۲۰۹ زندان اوین داشته باشد و «کنترل کند که حقوق شهروندی تا چه اندازه در خصوص زندانیان این بند به اجرا در می آید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.