ابراز نگرانی وبلاگ نویسان از اجرای بی سروصدای حکم سنگسار: می خواهم بروم تاکستان در برابر هر چه سنگ، سپر شوم

به گزارش سایت میدان در پی انتشار خبر قریب الوقوع سنگسار دو نفر در تاکستان از سوی سایتهای اینترنتی و اعلام خبر توقف حکم سنگسار از سوی خبرگزاری فارس، برخی از وبلاگ نویسان ایران نسبت به اجرای مخفیانه ی حکم سنگسار ابراز نگرانی کرده و در صدد برآمدند که برای کسب اطلاع از واقعیت به تاکستان بروند.

وبلاگ اوهام هفتگی با نوشتن پستی با عنوان مکرمه “هنوز” در یک قدمی مرگ / وبلاگ نویسان! به تاکستان بروید، از اعضای وبلاگستان خواست که به این شهرستان بروند و از توقف حکم سنگسار مطمئن شوند.

در این وبلاگ همچنین آمده است:

موضوع اجرای حکم در تاکستان دومین نمونه در طی سال گذشته و امسال است. روز ۱۷ اردیبهشت سال گذشته نیز یک زن و یک مرد در بهشت رضای مشهد سنگسار شده بودند.

در روزهای گذشته تلاش های گسترده ای برای جلوگیری از اجرای حکم سنگسار مکرمه و پدر فرزندش صورت گرفته، اما متاسفانه با وجود اعلام رییس دادگستری استان قزوین که امروز در مصاحبه با فارس از توقف اجرای این حکم خبر داده بود، اهالی تاکستان (از جمله چند تن از دانشجویان مقیم این شهر) می گویند ماموران دادگستری همچنان در حال مهیا کردن مقدمات اجرای این حکم هستند.اقدام فوری در جهت جلوگیری از اجرای این حکم ضروری به نظر می رسد.

نمی دانم آیا وبلاگ نویسی در تاکستان حضور دارد که بتواند خبرهای تازه ای از فضای شهر به ما بدهد؟ آیا امکانی وجود دارد که وبلاگ نویسان تهرانی به تاکستان بروند؟ جان دو انسان در خطر است.دوستان! کجا هستید؟”

همچنین وبلاگ خورشید خانوم هم از وبلاگ نویسان ایرانی داخل کشور خواسته است برای اعتراض به صدور و اجرای حکم سنگسار و جلوگیری از آن پنچ شنبه صبح به تاکستان بروند.

ابر اردیبهشت نیز با انتشار مطلبی اعلام کرده است که می خواهد به تاکستان برود و در برابر هر چه سنگ سپر شود. او از مخاطبانش خواسته است که دست وی را بگیرند و او را در این سفر همراهی کنند.

این نوشته در واقع دعوت افکار عمومی به واکنش نسبت به اجرای حکم غیرانسانی سنگسار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.