الگوی مصرف در زنان به سمت کراک تغییر کرده است

مسوول مرکز DIC زنان (خورشید) گفت: حدود ۱۷۰ زن معتاد در مرکز DIC خورشید پذیرش شده‌‏اند و روزانه حدود ۸۰ نفر از این مرکز خدمات دریافت می‌‏کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ارشد، مسوول مرکز DIC زنان، در حاشیه بازدید خبرنگاران و همسران سفرای برخی کشورهای خارجی از مرکز DIC خورشید، گفت: این مرکز فعالیت خود را از اسفندماه سال گذشته آغاز کرده و به عنوان اولین مرکز DIC زنان فعال است.

وی افزود: برای زنان بعد از مراجعه به مرکز، پرونده‌‏ای تشکیل می‌‏شود تا ضمن بررسی مسائل مربوط به سلامت آنان برای درمانشان اقدام شود.

ارشد در خصوص وضعیت زنان تحت درمان در DIC خورشید خاطرنشان کرد: یک چهارم زنان این مرکز بالای ۴۰ سال هستند و ۷۰ درصد آنان نیز کراک مصرف می‌‏کنند.

وی افزود: الگوی مصرف در بین زنان معتاد تغییر کرده و بسیاری از آنان مصرف کننده کراک هستند.

مسوول مرکز DIC زنان گفت: بسیاری از زنان تحت درمان این مرکز در دوران بارداری کراک مصرف کرده‌‏اند و متاسفانه فرزندان آنان نیز دچار اعتیاد شده‌‏اند.

وی با تاکید بر شرایط خاص درمان زنان معتاد افزود: این مرکز به طور کامل با کمک‌‏های مردم اداره می شود و بهزیستی حداقل کمک‌‏ها را به ما ارائه می کند.

به گفته ارشد، بیشتر زنان معتاد از طریق همسرانشان دچار اعتیاد شده‌‏اند و از داشتن حداقل امکانات زندگی نیز محروم هستند.

مسوول مرکز DIC زنان گفت: ما تلاش می‌‏کنیم زنان معتاد را از پستوهای خانه‌‏هایشان پیدا کنیم تا زمینه درمان جمع گسترده‌‏تری فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.