هم جرم مکرمه ابراهیمی سنگسار شد

اخبار موثق حاکی از آن است که پنجشنبه گذشته، جعفر کیانی، مردی که به اتهام زنای محصنه با مکرمه ابراهیمی به سنگسار محکوم شده بود و قرار بود دو هفته پبش همراه وی در بهشت زهرای تاکستان سنگسار شود، سنگسار شده است.

به گزارش خبرنگار “میدان زنان”، برخی از منابع از سنگسار وی در ملاءعام خبر داده اند.

این در حالی است که اجرای حکم سنگسار در مورد مکرمه و جعفر پس از عکس العمل گسترده فعالان جنبش زنان و کنشگران حقوق بشر در ایران و جهان، دو هفته پیش و یک روز مانده به اجرا به دستور رییس قوه قضاییه متوقف شده بود و انتظار می رفت رسیدگی مجددی نسبت به این پرونده صورت گیرد.

گفتنی است پس از انتشار وسیع خبر مجکومیت این مرد و زن به سنگسار و فراهم آمدن مقدمات اجرای آن، مسئولان قضایی در سطوح مختلف اصل صدور این حکم یا اجرای آن را تکذیب کرده بودند.

هنوز اطلاع دقیقی از آخرین وضغیت قضایی مکرمه ابراهیمی که در زندان چوبین قزوین به سر می برد در دسترس نیست و وکلای داوطلب وی علیرغم مراجعات مکرر موفق به خواندن محتویات این پرونده نشده اند. سعید اقبالی، یکی از وکلای مکرمه ضمن ابراز نگرانی از وضعیت وی به خبرنگار “میدان” گفت: مسئولان دادسرای تاکستان و قاضی پرونده همچنان قصد اجرای حکم را دارند.

بر طبق شنیده ها، حدود ۱۳ سال پیش مکرمه و جعفر پس از ازدواج با یکدیگر، صاحب فرزندی شده اند که اکنون ۱۱ سال دارد اما قاضی پرونده ازدواج این دو تن را قبول نکرده و رابطه آنها را براساس علم خود زنا تشخیص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.