واکنش مردم به مصاحبه حسنی با سردار رادان‌

واکنش مردم به مصاحبه حسنی با سردار رادان در پی پخش برنامه کوله‌پشتی از شبکه ۳ سیما تنها محدود به تماس با ۱۹۷ در انتقاد به این برنامه نبود، بلکه در مراجعات خود به خبرگزاری فارس نیز نظرات خود را درباره این خبر ابراز داشتند.

به گزارش فارس، برخی از نظرات و پیام‌های کاربران به شرح زیر است:

* نیروی انتظامی خیلی زحمت می کشد ولی باید در نحوه برخورد خود با مردم تغییر رویه دهد.

* جواب این همه زحمت نیروی انتظامی این حرفها نبود.

* آقای حسنی باید از مردم شهید پرور ایران عذرخواهی کند.

* حرف‌های آقای حسنی درست و عین حقیقت بود.

* باورمان این است که مسئولین خدمتگزار این مردم هستند، پس انتقاد از آنان در جهت ارائه خدمات بهتر و صحیح تر لازمه اصلاح امور در جهت منافع ملی است. این برنامه ها می تواند قابلیت بازدارندگی قوی در بروز اشتباهات سهوی یا عمدی مسئولین یا همان خدمتگزاران محترم مملکتی داشته باشد.

* برنامه خوبی بود مخصوصاً نحوه دستگیری اراذل و اوباش . این طرح ها باید بصورت مداوم اجرا شوند نه فقط بصورت مقطعی تا حداقل ظاهر جامعه ما در خور نام مملکتمان باشد.

* بدون توجه به نوع تفکر و ظاهر فرزاد حسنی، در تقابل وی با رادان باید حق را به او داد.

* به نظر من در مملکتی که اساس آن بر آزادی استوار است و در آن به فرموده حضرت علی(ع)، مظلوم از حاکم هراسی ندارد باید انتظار چنین جسارتهایی را داشت و این به نظر بدیهی‌ترین حقوق انسان است.

* از زحمات نیروی انتظامی و سردار رادان برای برقراری و حفظ امنیت در جامعه بسیار متشکرم و برای آنان آرزوی موفقیت دارم. آقای فرزاد حسنی با شیوه نادرستی برخی موارد کاملا درست را مطرح کردند که ای کاش این کار را نمی کردند. تمامی انسانها دچار خطا می شوند و نیروی پلیس از این قاعده مستثنی نیست. به نظر من خوب است سردار رادان و مسئولین محترم دست اندرکار این طرح، نظارت بیشتری بر عوامل اجرایی و طرز رفتار آنان با مردم داشته باشند تا این طرح که از نظر من بسیار مفید و پسندیده است به بهترین وجه اجرا شود. اما برای بیان این مهم شیوه بیان آقای حسنی نامناسب بود و خوب بود ایشان تلاشهای سردار رادان و دیگر مسئولان امر را مد نظر قرار می دادند تا اینگونه فعالیتهای پلیس را زیر سؤال نبرند.

* به حسنی به خاطر برخورد نامناسبش تذکرهای لازم داده شود و جلوی این مانورهای وی که سبب بی میلی مردم به شبکه ۳ می شود گرفته شود.

* اگر کار نیروی انتظامی درست است که درست است، دیگر چرا ما از بحث آزاد می ترسیم ، اجازه دهیم نظر افراد که مخالف این عمل می باشند مطرح شده و جواب آنها داده شود و قرار نیست همیشه مجریان به‌به بگویند.

* به نظر من تا زمانی که نقد نباشد آدم هر کار که دلش خواست می‌کند و نقد کردن نشانه آزادی در یک جامعه است . من به آقای حسنی به خاطر شجاعتش تبریک می گویم.

* نیروی انتظامی در نحوه برخوردش با مردم تجدید نظر کند.

* علیرغم تکبر حسنی ، از انتقادات صحیح و وارد او و شجاعتش در این برنامه لذت بردم.

* حرف حسنی حرف مردم بود.

* از زحمات نیروی انتظامی تشکر می کنم و از آنها می خواهم که در اجرای طرح امنیت اجتماعی بقیه شهرستانها را فراموش نکنند. در ضمن برخورد برخی مامورین با مردم حتی افراد متشخص چندان مناسب نیست.

* آقای حسنی، از صراحت و شجاعت شما متشکرم. اما بهتر است در برخی مواقع احساسات خود را کنترل کنید تا برداشت بدی از صحبتهای شما نشود.

* طرح نیروی انتظامی در خصوص برخورد اراذل و اوباش خوب است ولی نباید از روشهای بکارگرفته در این طرح در خصوص تمامی جوانان و مردم بهره گرفت. از سویی چرا ما عادت کرده ایم که همیشه از همدیگر تقدیر کنیم و حاضر نیستیم که بپذیریم این طرح نواقصی هم دارد.

* حرفهای حسنی شاید درست باشد ولی همراه با رعایت ادب نبوده و با احساسات بیان شد که در شان یک برنامه تلویزیونی نیست.

* اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با ارازل و اوباش جای تقدیر و تشکر دارد. اما به گفته آقای حسنی در برخورد با مردم از ادبیات صحیحی استفاده نمی کنند و در این طرح بعضاً تر و خشک را با هم می سوزانند.

* حسنی حرف جوانها را زد با نظر وی و این برنامه موافقم. همچنین معتقدم همانطور که مردم باید به پلیس احترام بگذارند ،‌ پلیس نیز باید به مردم احترام بگذارد.

* اگر ناجا مرد عمل است طرح خود را از خانه‌ای که رسانه ملی کشور می نامیم شروع کند. والا وقتی آب از چشمه گل آلود باشد صد طرح هم اجرا شود فایده‌ای ندارد.

* حسنی حرفهای کاملا صحیحی را به زبان آورد ولی با روشی نادرست.

* من و خیلی از دوستانم برنامه کوله پشتی را صرفا بخاطر مجری محبوبش فرزاد حسنی همیشه تماشا می‌کنیم.

* این انتقادها هیچ خدشه‌ای به قابلیت حسنی وارد نخواهد کرد. پخش چنین برنامه هایی باعث نزدیکی بیشتر مردم و مسئولان خواهد شد.

* ضمن تشکر از همه دوستان صدا و سیمایی و نیروی انتظامی ، من پیشنهاد می کنم که یک نظر سنجی عمومی و آزاد اینترنتی برگزار کنید و از مردم بپرسید آیا از دیدن رفتار نیروهای پلیس در سطح شهر احساس امنیت می کنند یا ترس.

* نیروی انتظامی و سردار بزرگ رادان، خدا قوت. بحق شما احساس امنیت را دوباره در کالبد ایرانیان دمیدید.

* با وجود فسادهای موجود، برخورد نیروی انتظامی بسیار ضروری و برای ایجاد امنیت اجتماعی حائز اهمیت است.

* عدم اجازه به شفاف شدن انتقادها، نتیجه‌ای جز زیرزمینی شدن آنها ندارد. اصولا همین که از تمام قسمتهای کوله پشتی تنها این قسمت مخاطب زیادی داشته، نشان از حساسیت جامعه و لزوم توجه به آن دارد.

* باید حقوق پلیس و متهم به پلیس تفهیم شود تا منجر به این همه انتقادهای گوناگون از رادان و حسنی نشود!

* نیروی انتظامی اگر برخورد بدی هم داشته یقینا با افراد متخلف داشته نه همه مردم.

* برنامه مذکور را دیدم مواردی بعنوان ضعف در نحوه پرسش و پاسخ وجود داشت که به دو مورد اشاره می نمایم:

– نحوه اجرای مجری بیشتر اخذ شده از نحوه اجرای چنین برنامه هایی در تلویزیونهای اروپایی و آمریکایی بود که مجری با جسارت زیاد و تقریباً تحکم سئوالات را مطرح کرده و در بین صحبتهای مخاطب می پرد که البته این عمل شاید با فرهنگ کشورهای یادشده منطبق باشد ولی در فرهنگ ایرانی جسارت همراه با ادب و احترام توام است.

دوماً ضمن تشکر و سپاس از اجرای طرح جمع آوری اراذل و اوباش و انتقادی کوچک از نحوه برخورد سلیقه‌ای و خارج از حد بعضی از مامورین، سئوال اینست که آیا باید بگذاریم مشکلی تا این حد در جامعه حاد شود که برخورد اینقدر بزرگ را بطلبد چرا با مشکل گرانی که تا این حد بزرگ و لجام گسیخته شده و تاروپود خانواده ها را از هم می گسلد برخورد نمی شود.

* طرز بیان آقای حسنی مناسب جلسات خصوصی بود و من نیز از این نحوه برخورد ناراحت شدم.از زحمات نیروی انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش نیز تشکر می کنم.

* از فرمانده بزرگوار انتظامی تهران بزرگ و نیروهای غیرتمند و شریف انتظامی خواهشمند است بدون توجه به بحثهای حاشیه‌ای مرحله دوم طرح امنیت اجتماعی بخصوص در مورد برخورد با بدحجابی و اراذل و اوباش را با جدیت و قاطعیت بیشتر همراه با اخلاق اسلامی و رعایت قانون شروع کنند .

* نه طرز برخورد آقای حسنی جالب بود و نه نحوه برخورد نیروی انتظامی با مردم در خصوص اجرای طرح امینت اجتماعی .

در این خصوص این سوال مطرح است که آیا راهکارهای فرهنگی و فرهنگ سازی برای مبارزه با بدحجابی وجود ندارد که باید به روشهای توام با خشونت متوسل شد؟

* حسنی بدجوری حقیقت را گفت.

* رفتار حسنی و پلیس هر دو جای نقد دارد.

* از آقای حسنی بی ادبی ندیدم، کما اینکه معتقدم علی رغم زحمات نیروی انتظامی، برخورد آنها با مردم چندان مناسب نیست. در ضمن لازمه آگاهی از نظرات مردم نظرسنجی است.

* انتقاد صحیح اشکالی ندارد ولیکن بی احترامی ایشان ( آقای حسنی)نسبت به شخصی که به خاطر امنیت مردم زحمت می‌کشد درست نبود.

* از آقای حسنی متشکرم چون بدون ترس صحبت می کند.

* از رئیس سازمان صدا و سیما می خواهم وقتی از افراد دلسوز و از خود گذشته و زحمتکش همچون سردار رادان جهت مصاحبه دعوت بعمل می آورد، از یک مجری متین و متشخص هم برای انجام این کار استفاده نماید. از قوه قضاییه هم بخاطر صدور حکم اعدام اراذل و اوباش که درخور این افراد شرور است تشکر می نمایم.

* مهم شخص آقای فرزاد حسنی یا شخص آقای رادان نیست . مهم این است که با وجود این که طرح امنیت اجتماعی خیلی خوب است ولی در شیوه اجرای این طرح باید احترام به مردم چه بد حجاب و چه با حجاب مد نظر قرار گیرد.

* به نظر من حرفهای آقای حسنی حقیقت و حرف دل مردم بود و سردار رادان و نیروی انتظامی هم باید تحمل انتقاد را داشته باشند.

* حرفهای آقای فرزاد حسنی واقعیت و حرف اکثریت مردم بود اگرچه شاید بیان تند و زننده‌ای داشت که آن هم به نوع خود در تلویزیون نوع جدیدی از بیان است که باید به اصحاب رسانه ملی تبریک گفت.

* کاری به درستی یا غلطی حرفهای آقای حسنی ندارم ،اما ایشان باید بدانند که حق ندارند در برنامه عمومی حرفها و نظرات شخصی خود را ابراز کنند.

* من از سردار رادان تشکر می کنم مخصوصا به خاطر طرح جلوگیری از بدحجابی که مسئله بسیار مهمی است و بسیاری از مشکلات اجتماعی به تبع آن حل خواهد شد من فکر می‌کنم اگر جلوی این مسئله زودتر گرفته نشود مشکلات جامعه روز به روز بیشتر خواهد شد.

* کار آقای حسنی کار درستی نبود. طرح ارتقای امنیت اجتماعی نیز طرح بسیار مفیدی برای کشور ما است (البته به شرطی که به خوبی مدیریت و اجرا شود).

* من به طور کامل برنامه را دیدم درست است که لحن آقای حسنی اندکی تند و گزنده بود ولی باید توجه داشت تا زمانی که ما از لاک تعارفات کلیشه ای بیرون نیامده باشیم و حرفهای اصلی و مشکلات را رک مطرح نکنیم، نمی توان به بهبود وضع جامعه و حل مشکلات امیدوار بود در واقع مسئولین ما باید با آغوش باز انتقادات را بپذیرند.

* من به عنوان یک جوان ایرانی از فضای باز ایجاد شده لذت بردم چرا که فرزاد حسنی یک جوان همسن و سال خودم، می تواند با فرمانده نیروی انتظامی تهران صحبت کرده و عملکرد نیروی تحت امر وی را مورد نقد قرار دهد.اما برخلاف اکثر دوستان که اصلاح پوشش در جامعه را تایید یا به نوعی و با زبان بی زبانی رد کردند. من برای نیروی انتظامی یک پیشنهاد دارم و آن اینکه بانوان و آقایانی که در نیروی انتظامی مسئول ارشاد دختران و پسران به اصطلاح بد حجاب هستند خانمها به جای پوشش چادر با رنگ مشکی از لباسهایی که در شوهای لباس وطنی با رنگهای شاد و روشن که توسط طراحان ایرانی تولید شده استفاده نمایند آقایان نیز لباس های فرم به غیر از لباس نظامی بپوشند زیرا این افراد خود باید مظهر و نماد پوششی شاد ، جوان پسند و مطابق با مظاهر ایرانی و اسلامی باشند. همچنین این عزیزان لبخند را بجای اخم و برخورد خشن با جوانان دختر و پسر فراموش ننمایند.

* توصیه من به آقای حسنی این است که با حفظ حدود ضمن بررسی کارشناسی موضوعات مطروحه در برنامه ، با نگاه نقادانه ولی در کمال ادب و احترام با میهمانان رفتار کنند و فراموش نکنند در مقابل احساسات جمع زیادی از افراد یک ملت قرار گرفته اند.

* از نظر من آقای فرزاد حسنی هیچ برخورد نامناسبی نداشتند، ایشان یک مجری هستند و به کار خودشان کاملا هم مسلط هستند.

* متاسفانه هنوز انتقاد صریح مانند بسیاری از کشورهای دنیا از مسئولین در جامعه ما جا نیافتاده است. از فرزاد حسنی بخاطر انتقاد صریحشان در برنامه تشکر می کنم.

* من به عنوان یک سیستان و بلوچستانی که پیش از این نمونه اقتدار سردار رادان رو در این منطقه دیدم از مردم عزیز تقاضا می کنم که کمی صبر کنند و پس از آن نتیجه این طرح رو ببینند و بعد در مورد ایشان قضاوت کنند.

▪ ضمن تشکر از زحمات نیروی انتظامی

هر ارگان و نهادی که درست کارکند و به فکر اصلاح امور و جامعه باشد انتقاد را از هر کسی می پذیرد و به فکر اصلاح عملکرد خود می افتد .

مجریان رسانه ملی نیز باید سخنگوی ملت بوده و درد دل مردم را بازگو کنند حتی به بالاترین مسئولین کشور زیرا مردم عادی دسترسی به این رسانه ندارند .

نظرات بینندگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.