بیانیه یکصد تن از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های آزاد سراسر کشور برای دانشجویان بازداشتی

یکصد تن از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های آزاد سراسر کشور با صدور بیانیه ای نسبت به تداوم بازداشت دانشجویان پلی تکنیک اعتراض کرده و نسبت به اعمال فشار های روحی و جسمی برای اخذ اعتراف از آنان هشدار داده اند.

متن کامل بیانیه به این شرح است:

پس از گذشت یک ماه از بازداشت غیرقانونی جمعی از دوستانمان در روز ۱۸ تیرماه سال جاری اگر چه رهایی شان _که با یک صدایی و هم دلی تمامی نیروهای آزادیخواه در دفاع از حقوق انسانی ایشان و اعلام همبستگی با آنان میسر شد_ موجب شادی است و امید؛ اما نگرانی از وضعیت دیگر دوستان دانشجوی دربندمان به خصوص سه دانشجوی دانشگاه پلی تکنیک (احمد قصابان، مجید توکلی و احسان منصوری) لحظه ای قرار و آرامش را بر هیچ انسان نوع دوست آزاده ای روا نمی دارد.

آنچه امروز بر دانشگاه می گذرد حکایت تلخی ست از تعلیق و اخراج و محرومیت و حبس و اینک شکنجه! دانشجویان شورای مرکزی دفتر تحکیم یک ماه در بازداشت غیرقانونی از حقوق اولیه انسانی خویش محروم می شوند و نزدیک ۳ ماه از بازداشت دانشجویان پلی تکنیک می گذرد. احکام هر روزه تعلیق و محرومیت از تحصیل و اخراج نیز گویی تمامی ندارد. اینک ما مانده ایم و زندانهایی آباد که الحق کنون به دانشگاه تبدیل شده و دانشگاههایی ویران. ما مانده ایم و جامعه ای رنجور و جوانانی محجور و زنانی محصور و آزادیخواهانی منکوب و دانشجویانی محبوس.

بازداشت دانشجویانی که به مناسبت سالروز فاجعه خونین ۱۸ تیر ۷۸ و در اعتراض به فشارهای روز افزون بر فعالان دانشجویی و بالاخص دانشجویان بازداشت شده پلی تکنیک به مسالمت آمیز ترین شکل، صورت گرفت نشان از اراده ای ددمنشانه برای سرکوب جامعه مدنی و هرگونه صدای منتقد و مخالف در لایه هایی از قدرت حاکمه است.

ما، جمعی از دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، ضمن اعتراض به بازداشت های غیر قانونی صورت گرفته، نگرانی شدیدمان را نسبت به اعمال فشار های روحی و جسمی بر دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک برای اخذ اعتراف از آنها اعلام کرده، خواستار روشن شدن وضعیت ایشان و آزادی فوری این دانشجویان هستیم.

نه! هرگز شب را باور نکردم.چرا که در فراسوی دهلیزش به امید دریچه ای دل بسته بودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.