نبود وسیله نقلیه موجب غیبت زنان تنیس باز اردبیلی در المپیاد ایرانیان شد

ایرنا :دبیر هیات تنیس روی میز استان اردبیل گفت: نبود وسیله نقلیه موجب عدم اعزام تیم بانوان تنیس روی میز این استان به رقابت‌های المپیاد ورزشی ایرانیان شد.

اباذر قنبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرناافزود: برای حضور در این رقابت‌ها نیاز به یک دستگاه مینی بوس بود که مسوولان تربیت بدنی استان قادر به تامین آن نشدند.

وی گفت: برای حضور در این رقابت‌ها هیات قصد داشت اقدام به کرایه خودرو نماید که به دلیل هزینه روزانه آن یک میلیون و ‪ ۲۰۰‬هزار ریال بود، پرداخت این هزینه در وسع هیات نبود.

وی افزود: با توجه به اینکه نفرات اعزامی از استان اردبیل چهار نفر بازیکن و یک سرپرست و مربی مجموعا پنج نفر بودند نتوانستیم آنها را با یک خودرو سواری به این مسابقه‌ها اعزام کنیم.

قنبری گفت: هیات تنیس روی میز استان نفرات خود را برای کسب تجربه در یک تورنمنت معتبر کشوری انتخاب و آماده کرده بود.

وی افزود: متاسفانه نبود وسیله نقلیه علت اصلی بر باد رفتن تمام برنامه‌ها و تمرینات انجام شده توسط هیات و بانوان ورزشکار شد.

بگزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی نایب رییس هیات تنیس روی میز استان نیز گفت: دو هفته قبل برای آخرین هماهنگی‌ها درخواست خودرو کردیم که مسوولان تربیت بدنی برای اعزام به این مسابقه‌ها پیشنهاد استفاده خودروهای عمومی را دادند که متاسفانه خانواده‌های ورزشکاران به علت جو مذهبی و فرهنگی خاصی که در اردبیل است با این اعزام موافقت نکردند و خواستار اعزام این ورزشکاران با خودرو اختصاصی شدند.

لعیا اسلامی افزود: تربیت بدنی اردبیل از عهده مخارج ماشین شخصی و یا مینی‌بوس دربستی هم بر نیامد و ما با این همه زحمت از اعزام به مسابقه‌ها بازماندیم.

وی گفت: باتوجه به مسایل بوجود آمده و عدم توجه به مشکلات بوجود آمده استعفای خود را تسلیم رییس هیات کردم.

معاون ورزشی تربیت بدنی استان اردبیل نیز گفت: تربیت بدنی نمی‌تواند برای تمام ‪ ۴۰‬هیات موجود دراردبیل خودرو بدهد که این نه از وظایف اداره تربیت بدنی است و نه این تعداد خودرو در تربیت بدنی موجود است.

محمدرضا برادران افزود: این اداره فقط هزینه‌های اعزامی که از سوی هیات‌ها برآورد می‌شود را متقبل و به حساب هیات‌ها واریز می‌کند.

وی گفت: مسوولان هیات‌ها موظف هستند برای اعزام به مسابقات، خرید وسایل ورزشی، تهیه بلیت با وسایل عمومی و یا خودرو را انجام دهند.

وی افزود: تاکنون تمام هزینه‌ها و برآورد هیات‌های ورزشی از طریق امور مالی و به دستور رییس تربیت بدنی بویژه برای اعزام به اولین دوره المپیاد ورزشی ایرانیان پرداخت شده و اگر کوتاهی در عدم پرداخت هزینه مالی بوده از ناحیه ماست ولی اگر اعزام به مسابقات در تهیه خودرو باشد، آن نتیجه کم کاری هیات می‌باشد.

وی گفت: برای بررسی این موضوع بزودی جلسه‌ای تشکیل و بعد از بررسی با مسببان عدم اعزام بانوان تنیس روی میز استان اردبیل به المپیاد ورزشی ایرانیان برخورد قانونی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.