گزارش یک‌ساله سازمان دفاع از قربانیان خشونت تشریح شد: زنان ‌٧٢ درصد مراجعه‌کنندگان را تشکیل دادند

گزارش سال ۸۵ سازمان دفاع از قربانیان خشونت نشان می‌دهد که ۷۲ درصد مراجعان به این مرکز را زنان تشکیل د‌اده‌اند.

به گزارش خبرنگار «زنان» ایسنا، گزارش سال ۸۵ سازمان دفاع از قربانیان خشونت نشان می‌دهد که در این سال بیش از یک‌هزار و ۹۶۰ نفر به این مرکز مراجعه کرده‌اند که ۷۲ درصد آن‌ها را زنان تشکیل داده‌اند.

همچنین فراوانی افراد مراجعه کرده به این سازمان حاکی از آن است که ۴۶ درصد از این افراد دارای مدرک فوق‌دیپلم و بالا و ۴۱ درصد دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هستند.ضمن این که تنها سه درصد آن‌ها سواد خواندن و نوشتن داشته‌اند.

به گزارش ایسنا، در این میان بیشترین مراجعان به سازمان دفاع از قربانیان خشونت را شاغلان بخش خصوصی با ۲۱ درصد، زنان خانه‌دار با ۲۱ درصد و شاغلان در بخش دولتی با ۱۹ درصد تشکیل داده‌اند و پس از آن نیز دانشجویان و دانش‌آموزان در مراحل بعدی قرار دارد.

افراد مجرد با ۵۴ درصد فراوانی بیشترین مراجعه را در سال ۸۵ به سازمان دفاع از قربانیان خشونت داشته‌اند و در این میان تعداد افراد متاهل ۴۵ درصد و افراد همسر فوت شده تنها یک درصد بوده است.

بر اساس این گزارش ۴۷ درصد از حدود دو هزار نفر افراد مراجعه کرده به سازمان دفاع از قربانیان خشونت علت مراجعه خود را اختلالات روانی، ۲۰ درصد را دریافت راهنمایی و مشاوره و ۱۸ درصد مشکلات خانوادگی اعلام کرده‌اند.

همچنین ۷۹ درصد از افراد مراجعه کرده متقاضی خواستار دریافت خدمات فردی بوده‌اند و ۱۳ درصد تقاضای دریافت خدمات نیز از سوی زوج‌ها صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، سازمان دفاع از قربانیان خشونت مشارکت در فعالیت‌های سازمان‌های جامعه مدنی، همایش‌ها و گرامیداشت روزهای جهانی را در برنامه کاری خود قرار داده و معاونت آموزش و پژوهش این سازمان منبع‌شناسی در مباحث مختلف نظیر قاچاق کودکان و زنان و خشونت علیه زنان را انجام داده است.

در همین راستا این سازمان سلسله نشست‌هایی را با همکاری سازمان‌های دولتی و غیردولتی در زمینه کنترل خشونت خانگی برگزار کرد و روش‌هایی را نیز برای برآورد هزینه خشونت خانگی برای جامعه انجام داده است.

این سازمان در سال ۸۵ کارگاه‌های آموزشی را در زمینه مدیریت پیشگیری، نظیر آموزش مهارت‌های ارتباط زناشویی، اخلاق حرفه‌ای در درمان‌های روانشناختی، خانواده درمانی، آموزش پیش از ازدواج، مهارت‌های فرزند پذیری و نیز آشنایی با عوارض مصرف اکس و مواد اعتیادآور جدید برگزار کرده است.

در سال ۸۵ همچنین همکاری گسترده‌ای بین سازمان دفاع از قربانیان خشونت و مجمع قضایی خانواده در مورد معرفی مراجعان به کارشناسان با هدف کاهش آمار طلاق صورت گرفته و بیش از ۲۰۰ نفر از افراد آسیب دیده به صورت رایگان از خدمات روانشناسی مشاوره‌ای مرکز مشاوره بهره‌مند شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.