بیمه و مزایای زنان شاغل در خط تولید گاهی پرداخت نمی‌شود

معاون دبیرکل خانه کارگر گفت: دولت نهم بسیاری از اندیشه‌ها و افکاری که در دولت‌های گذشته به فراموشی سپرده شده را اجرایی می‌کند.

به گزارش ایسنا، صادقی در جمع کارگران استان قزوین با اشاره به اهمیت توزیع سهام عدالت در جامعه گفت: موضوع سهام عدالت یکی از بحث‌های گذشته در دولت‌های پیشین بوده که عملی نشده است.

وی گفت: برخی از اصول‌گرایان در ظاهر ادعای همکاری با دولت نهم را دارند ولی در عمل کاملا مخالف این دولت هستند.

صادقی تصریح کرد: برخی از گروه‌های اصلاح طلب برخلاف تفکری که در جامعه وجود دارد افکار و اندیشه‌های همسو با دولت نهم دارند.

وی گفت: اگر توزیع سهام عدالت با مدیریت درست هدایت شود یکی از موفقیت‌های بزرگ کشور است.

صادقی بیان کرد: کاهش واردات بنزین برای افزایش رفاه کارگران یکی از حرکت‌هایی است که دولت برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی در نظر گرفته است.

سیدعلی کریمی، دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین با اشاره به متوقف شدن فعالیت‌های خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت: خبرگزاری کار ایران تنها خبرگزاری بود که مشکلات کارگران را منعکس می‌کرد به همین دلیل خواستار بازگشایی این خبرگزاری از سوی قوه قضاییه هستیم.

وی گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ مورد شکایت از واحدهای صنعتی شده است و مشکلات کارگران برای مسؤولین یک امر طبیعی است و دیگر اهمیت خاصی از سوی مسؤولین به کارگران داده نمی‌شود.

کریمی با تاکید بر غیر قانونی بودن فعالیت زنان کارگر در شب گفت: متاسفانه این عمل در برخی از واحدهای صنعتی استان انجام می‌شود که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: در بعضی از واحدهای صنعتی از نیروی زن در خط تولید استفاده می‌شود بدون این که بیمه و مزایای کارگران زن را به میزان قانونی پرداخت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.