‪ ۲۴/۵‬درصد زنان، خدمات پیشگیری از بارداری رااز بخش خصوصی دریافت می‌کنند

ایرنا:مدیریت دفتر سلامت خانواده وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشکی اعلام کرد:

بررسی‌ها نشان می‌دهند ‪ ۲۴/۵‬درصد از زنان ‪ ۱۵ ۴۹‬ساله، خدمات پیشگیری از بارداری را از بخش خصوصی دریافت می‌کنند.

این مدیریت در گزارش روز شنبه خود بااشاره به اینکه بخش خصوصی در طیف وسیع خدمات تنظیم خانواده مشارکت فعال دارد، افزود: ماماها،پزشکان عمومی ومتخصص، بیمارستانها،آزمایشگاهها و داروخانه‌ها هر یک به تناسب مهارت و منافع خود بخشی از خدمات تنظیم خانواده را عرضه می‌کنند.

در این گزارش همچنین آمده‌است: تقویت صنایع داخلی برای تولید وسایل جلوگیری از بارداری در داخل کشور برای تامین امنیت کنتراسپتیوها و جلوگیری ازانتقال ارز برای واردات وسایل پیشگیری از بارداری از سیاستهای مهم وزارت بهداشت و درمان است.

این گزارش ادامه داد: هم‌اکنون قرصهای پیشگیری از بارداری،کاندوم و آمپولهای سه ماهه پیشگیری از بارداری از تولیدات کارخانجات داخلی تامین و آی یو دی و ست‌های جراحی وازکتومی از خارج کشور وارد می‌شود.

براساس این گزارش ، عمده بودجه خرید وسایل پیشگیری از بارداری از طریق منابع داخلی و جزء کوچکی از آن نیز با استفاده از کمکها ومنابع بین‌المللی تامین می‌شود.

مدیریت دفتر سلامت خانواده وزارت بهداشت در گزارش خود همچنین یادآور شد: دانشگاههای علوم پزشکی کشور از دو سال قبل در شناسایی و در اختیار گذاشتن وسایل پیشگیری از بارداری در قبال ارائه آمار و گزارش از بخش خصوصی ، فعالیتهای قابل توجهی را انجام دادند.

این گزارش افزود: در حال حاضر خدماتی از قبیل مراقبتهای مادران و کودکان ، ارائه خدمات تنظیم خانواده و بستن لوله‌های زنان و مردان ، تجویز قرصهای پیشگیری از بارداری از طریق بخش خصوصی ارائه می‌شود.

مدیریت دفتر سلامت خانواده خاطرنشان کرد: خدمات بهداشتی از جمله تنظیم خانواده در برخی از نقاط دورافتاده کشور که دارای جمعیت‌های پراکنده بوده و در پوشش واحدهای مستقر بهداشتی نیستند، توسط تیم‌های سیار ارایه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.