۱۴ درصد زنان آسیب‌دیده‌ کشور در استان تهران ساکن هستند

مشاور استاندار تهران در امور بانوان گفت: جمعیت زنان زیر خط فقر در کشور ۷/۱۹ و در استان تهران ۴/۱۹ درصد است و این استان رتبه پنجم را در این زمینه در بین سایر استانها به خود اختصاص داده است.

رضوان نیری در گفت‌وگو با خبرنگار «زنان» ایسنا با بیان این مطلب در خصوص وضعیت زنان استان تهران و مقایسه آن با وضعیت زنان کشور اظهار داشت: بر اساس برآوردهای انجام شده شاخص فقر انسانی زنان در کشور ۴/۲۱ درصد و در تهران ۳/۱۱ درصد است و استان تهران از لحاظ شاخص فقر انسانی زنان رتبه اول را در بین سایر استانها به خود اختصاص داده و از این حیث وضعیت مطلوبی دارد.

به گفته وی استان تهران در زمینه دسترسی زنان به آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاه‌ها در کل کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

نیری با اشاره به سطح بهداشتی استان تهران به ایسنا گفت: نرخ مرگ و میر مادران در استان تهران بالغ بر ۲/۲۳ درصد و در کل کشور ۴/۳۷ درصد برآورد شده که بر این اساس رتبه استان تهران در بین سایر استان‌های کشور ۲۱ است.

مشاور استاندار تهران تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد نسبت زنان سرپرست خانوار در کشور به کل زنان ۴/۸ و در تهران ۸ درصد است. همچنین ۱۴ درصد زنان آسیب‌دیده کل کشور در استان تهران ساکن هستند.

وی در پایان با مقایسه شاخص محرومیت زنان استان تهران و کشور گفت: آمارهای رسمی نشان می‌دهد میانگین شاخص محرومیت زنان استان تهران ۲/۱۹ درصد و این رقم در کشور ۲/۲۴ درصد برآورد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.