روابط خارج از ازدواج برای دختران؟

این مطلب مروری دارد به نظرات مختلف و گاه حتی متضاد در باره روابط خارج از ازدواج برای دختران… جامعه به دخترانی که چنین روابطی دارند ،چه نگاهی دارد؟ مثلا دختری می‌گوید:روابط وقتی منطقی باشه نیازی به روابط خارج از ازدواج نیست:چرا به یک مرد غریبه(منظور خارج از روابط زنا شوئی)اجازه بدیم به حریم خصوصی ما وارد بشه در حالی که ممکن است فقط یک مدت کوتاهی با ما باشه.

اگر کسی نتونه اراده داشته باشه که روی امیال حیوانیش کنترل داشته باشه حتماُ اگر ازدواج هم کنه به خانومش وفادار نخواهد بود…”

بقیه نظرات را در مطلب فواد بخوانید:

کانون زنان ایرانی

فواد خاک نژاد

اصلا انتظار نداشتم این بحث در اینترنت جدی شود . بانی این بحث در اینترنت سایت k1-online.com بود . در یک نظر سنجی این سوال را مطرح کرد که آیا به وجود پرده ی بکارت هنگام ازدواج با یک دختر اعتقاد دارید یا نه ؟ تا زمانی من مشغول آماده سازی این مقاله بودم ۱۷۴ نظر در مورد این سوال مطرح شده بود . نظرهایی که در جای خود بسیار چشم گیر بود . اما این مقاله قصد دارد به این موضوع بپردازد که آیا همه ی آنهایی که نظر بر بی تفاوتی گذاشته بودند و یا مطرح کردند که اختیار دختر برای داشتن روابط خارج از ازدواج با خودش است و ما نباید دختری را به خاطر آن مواخذه کنیم آیا در زندگی عادی خویش هم به این نظر پایبندند یا خیر ؟

اولین نظر این گونه شروع می شود :« من به باکره بودن دختر هنگام ازدواج اعتقاد دارم ولی معتقدم که اگر دختری هنگام ازدواج باکره نبود هرگز مستحق رفتار توهین آمیز نیست »

از دیدگاه روانشناختی نظر بالا یک پارادوکس تمام عیار را به نمایش می گذارد . اگر کسی به باکره بودن دختری ( اعتقاد ) داشته باشد نمی تواند پس از این که در شب اول ازدواج متوجه شد که زنش باکره نیست قطعا و حتما رفتاری خشن را با همسرش به نمایش خواهد گذاشت . رفرنس ارائه نمی دهم چون همه از میزان قتلهای شب اول ازدواج آگاهند و تازه قتل زن را به خاطر باکره نبودن امری عادی می نامند . شاید با خود بگویید من خیلی خشن فکر می کنم اما اینجا ایران است و هم چنان ما اسیر بندها و سنت هایی هستیم که یقه مان را چسبیده و رها نمی کند .

حتی مردانی از طبقه ی نخبه و روشن فکر نیز با تصور این که همسرش قبل از او با مردی دیگر هم بستر شده ، مرد را به درجه ی جنون می رساند . ( می توانید به خاطرات افرادی چون آنتونی کوئین و حتی چارلز بیکافسکی رجوع کنید )

نظر دیگری که جالب توجه است این است : « من به باکره بودن اعتقاد ندارم تا زمانی‌که فقط از دید فیزیکی به اون نگاه بشه….یه دختر می تونه باکره نباشه اما تمام ویژگیهای یک خانم به تمام معنا رو داشته باشه پس قطعا به این مسئله از روی عقل متانت و نیاز نگاه کرده….همونطور که خیلی از آقایون.البته شاید خیلی ایده آل نگرانه باشه ولی قطعا اینم یه گزینه حساب میشه پس نمیشه همیشه منفی نگاه کرد »

این نظر در جای خود بسیار زیبا و ایده آلیستی است اما بگذارید برایتان مثالی بزنم . اگر حتی یک بار در خیابانی پر رفت و آمد قدم زده باشید متوجه می شوید که پسرانی سیگار به دست ایستاده اند و کلماتی رکیک را از دهنشان به بیرون پرتاب می کنند این پسران همیشه در همه لحاظ مصون هستند چون هیچ اتفاقی و یا عکس العمل تندی از طرف مقابل متوجه آنها نیست .

اما اگر دختری ، به یکی از این پسران لبخند بزند ، متوجه بدترین تهمت های موجود در مورد خود می شود . دختری که یک دهم همان کلمات را در قبال پسر دیگری به کار گیرد در کمتر از چند ثانیه لقب فاحشه را به دوش خواهد کشید . چون او یک دختر است . در پایان برایتان نظرهای خوانندگان وبلاگ کیوان آنلاین را می آورم . نظرها جالب است ، گاه خنده دار و گاه تکان دهنده .

– من اعتقاد ندارم و معتقدم این بی اعتقادی را باید فریاد زد نه فقط ژست‌اش را گرفت!

-نه، با تعیین تکلیف برای انسان ها کاملا مخالفم. با سلب اختیار تصمیم گیری انسان برای شخصی ترین مسایل مخالفم

به نظر من اصلا خوب نیست دختر روابط خارج از ازدواج داشته باشه..نه به دلیل مذهب که من اصلا مذهبی نیستم.

تا وقتی روابط منطقی باشه نیازی به روابط خارج از ازدواج نیست:

چرا به یک مرد غریبه(منظور خارج از روابط زنا شوئی)اجازه بدیم به حریم خصوصی ما وارد بشه در حالی که ممکن فقط یک مدت کوتاهی با ما باشه.

اگر کسی نتونه اراده داشته باشه که روی امیال حیوانیش کنترل داشته باشه حتماُ اگر ازدواج هم کنه به خانومش وفادار نخواهد بود.

وقتی مردی خودش پاک باشه و انتظار داشته باشه که همسرش هم پاک باشه یک انتظار طبیعیه ..

ولی وقتی مردی خودش هر کاری بخواد بکنه و انتظار داشته باشه که خانوم آفتاب -مهتاب ندیده باشه اونوقته که آدم اون روش بالا میاد.

در آخر اینکه برای مردی که خودش هر کاری کرده.اون حق نداره در مورد چنین دخترهایی قضاوت کنه.

-بعضی مسایل تو بعضی فرهنگها از جنبه شخصی و خصوصی خارج میشن و به یه هنجار اجتماعی تبدیل میشن. بکارت هم یکی از هزاران مسئله ای هست که تو این مقوله قرار میگیره. اگر به اصل موضوع و اینکه این بخش از فرهنگمون رو باید اصلاح کنیم توجه کنیم، خود به خود این موضوع هم مثل موضوع های دیگه ای که به غلط ارزش یا ضد ارزش شناخته شدن حل میشه.

. این یک انتخاب شخصیه برای هر انسانی و داشتن و داشتن یا نداشتن روابط خارج از ازدواج ،ضامن تداوم و یا از هم گسیختگی هیچ عشقی و پیوندی نیست…

. خب مسلمه که قبول ندارم! خیلی روشنه که نیاز جنسی در ردیف نیازهای زیستی دیگه مثل خوردن و آشامیدن قرار می گیره و محرومیت از اون در درجه اول ناسازگاری اجتماعی رو به دنبال میاره. محرومیت برابر با ناسازگاری ست. این تئوری رو تا بحال کسی نتونسته رد کنه.

– تو جامعه ما ملاک خوب بودن و بد بودن یک دختر رو از روی نداشتن روابط خارج از ازدواج تعیین می کنن.همین آدم هایی که انقدر ادعای روشن فکری دارن و نوشتن نه مهم نیست اگه پای عمل برسن یک برخورد دیگه ای دارن.مادر پدرها رو هم که دیگه هیچی!هنوز خانواده هایی هستن که برای ازدواج پسرشون از دختر گواهی داشتن بکارت رو می خوان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.