افزایش فرار دختران و کودک آزاری در اهواز

کودک آزاری در اهواز تبدیل به معضل اجتماعی شده است

کانون زنان ایران: آسیب های اجتماعی، فرار دختران و کودک آزاری درحاشیه های شهر اهواز به شدت رو به افزایش است.

به گفته ی سارا چاروسایی کارشناس دفتر امور بانوان استان خوزستان مسائل قومی و قبیله ای در حاشیه شهر اهواز به افزایش آسیب های اجتماعی، فرار دختران و کودک آزاری انجامیده است.

وی دلیل اصلی این مشکلات را تعصبات قومی و قبیله ای و عدم آموزش صحیح خانواده ها دانست و گفت: در حاشیه شهر اهواز و در برخی از محلات آن به ویژه محله کوت عبدالله مراکز غیر دولتی غیر فعال اند و هنوز کانون فرهنگی اجتماعی این محدوده افتتاح نشده است.

وی همچنین از ساخت فیلمی کوتاه درباره پدیده کودک آزاری توسط کمیته بانوان استان خوزستان بااعتبار سه میلیون و پانصد هزار تومان خبر داد و این چنین اقداماتی را در رفع این مشکلات موثر ارزیابی کرد.

همچنین ششمین جلسه کار گروه بانوان و جوانان این استان ۱۹مرداد ماه سال جاری برگزار و ۱۸طرح پژوهشی در آن به تصویب رسید که از طرح های تصویب شده یک طرح به آموزش و پرورش یک طرح به هلال احمر و ۱۵طرح دیگر نیز به اداره بهزیستی استان تعلق دارند.

چاروسایی همچنین گفت: بهزیستی این استان نیز ۱۲ برنامه پژوهشی – آموزشی درباره وضعیت زنان و دختران معلول پدیده کودک آزاری دختران زیر ۱۸سال، بررسی علل فرار دختران ۲۰-۱۵ ساله توسعه آموزش های مهارت زندگی، توسعه آموزش بهداشت فردی به دختران برگزار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.