نسرین ستوده:موکلانم قادرند فرمانده ضرب و شتم زنان را شناسایی کنند

کانون زنان ایرانی:دیروز نه نفر از فعالان زن که در تجمع روز جهانی زن در پارک دانشجو مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند ؛در دادسرای ناحیه ۱۱عمومی و انقلاب حاضر شدند .تا شکایت خود را از عاملان ضرب و شتم ان روز اعلام کنند.

هشت مارس امسال هم مثل سالهای گذشته با خود پیام صلح داشت اما به گونه ای متفاوت از سالهای گذشته برگزار شد.

زنان در آن روز مثل هر سال به گوشه ای از این شهر بزرگ رفتند. این بار به پارک دانشجو. آنهاارام در گوشه ای از این پارک نشستند و با گلهای میموزا در دست که سمبل روز جهانی زن است و با سر دادن شعارهای صلح و آزادی خواستار برقراری ارامش و برابری زنان شدند.اما فقط بعد از گذشت پنج دقیقه تجمعشان با هجوم ماموران نیروی انتظامی به هم خورد.

درآن روز که روز صلح و عدالت برای زنان جهان است ضربه های باتوم و فحش بر سرشان باریدو انها را اشکبار بر جای گذاشت اشکی که نه از ضعف که از تحقیر و ظلم بود.

در آن روز هنرمندان و نویسندگان کشورمان هم مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.سیمین بهبهانی شاعر بلند اوازه کشورمان در آن روز کتک خورد دیدن او در ان وضعیت چشمان خیلی ها را اشکبار کرد.

دیروز نه زن شاکی و شش نفر از شهودشان در دادسرای میدان منیره ی تهران ؛جایی که حضور متفاوتشان در میان دیگر متهمان کاملا احساس می شدحاضر و شکایتشان را از برخوردهای ان روز گفتند.

دیروز آنها از ضربه های باتومی که خورده بودند گفتند .قاضی از انها می خواست تا علت حضورشان را در پارک دانشجو بگویند که انها اعلام کردندمثل هر سال و شاید مثل همه زنان دنیا ان روز دور هم جمع شدند تا از صلح بگویند.اما برخوردهای نامناسب متعجبشان کرد.

قاضی از انها خواست بعد از گذشت دو ماه از حادثه گواهی پزشکی قاونی ارائه دهنداما این در خواست هم چندان عجیب به نظر نمی رسید چون تعدادی از انها هنوز یادگار ضربه های باتوم را بر بدنشان احساس می کنند.منصوره شجاعی هنوز پاهایش از شدت ضربه های باتوم ان روز دردناک است.

دیروز لیلا علی کرمی و نسرین ستوده وکیلان این پرونده نیز شاکیان را همراهی می کردند.نسرین ستوده درباره این پرونده می گوید:در جلسه بازپرسی دیروز نه نفر از شاکیان و شش تن از شهود اظهارات خود را گفتندو تحقیقات از شاکیان و شهود انجام شد.

به گفته او موکلانش قادرند فرمانده عملیات را که در تجمع روز جهانی زن حضور داشت شناسایی کنند .او امیدوار است که باز پرس برای تکمیل پرونده متهمان را احضار و پس ا ز تحقیقات تصمیم اش را اعلام کند.

روز چهارشنبه ۸ مارس را که به روز صلح و عدالت برای زنان مشهور است به خوبی به یاد می آورم روزی که در پایانش ضعف کسانی را که برای اثبات قدرتشان به زور متوسل شده بودند کاملا احساس کردم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.