احضار منصوره شجاعی و طللعت تقی نیا به دادگاه انقلاب

کانون زنان ایرانی :منصوره شجاعی و طلعت تقی نیا از فعالان جنبش زنان به دادگاه انقلاب اسلامی احضار شدند.

شجاعی درباره حکم کتبی احضاریه می گوید:«شنبه ساعت ۹ شب دومرد که خود را نمایندگان دادگستر ی معرفی کردند مودبانه برگه ای را با عنوان احضاریه دادگا به من دادند وگفتند ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه همین هفته به بازپرسی شعبه یک امنیت دادگاه انقلاب مراجعه کنم.»

در همین ساعت طلعت تقی نیا نیز برگه ای با همین مضمون دریافت کرده است.

چندی پیش گروهی از فعالان زن برای شرکت در یک کارگاه آموزشی روزنامه نگاری قرار بود عازم هند شوند که انجام این سفر از سوی نیروهای امنیتی لغو شد و بعضی از این زنان از جمله منصوره شجاعی و طلعت تقنی نیا چند روزی را به همین دلیل در بازداشت به سر بردند.
طلعت تقی نیا معتقد است این برگه احضار در باره آن سفر نیست اما دلیل دقیق آن را نمی داند.

شجاعی نیز که جمعه گذشته در جلسه کمپین یک میلیون امضا در خرم آباد شرکت کرده بود درباره ارتباط این احضاریه با این جلسه می گوید: «تصور می کنم این احضار در ارتباط با سفر به هند باشد ولی ماجرای جلسه خرم آباد پروسه احضار را تسریع کرده است.»

البته نه نمایندگان دادگستری و نه برگه احضاریه اشاره ای به موضوع این احضار نکرده اند.

وکیل منصوره شجاعی ،شیرین عبادی است که اکنون خارج از کشور است و دیگر وکیل او نسرین ستوده که وکالت طلعت تقی نیا را نیز به عهده دارد به خاطر بیماری کودک اش درگیر است.

شجاعی به نمایندگان دادگستری تاکید کرده است که وکلایش قادر به همراهی او در دادگاه نیستند اما نمایندگان دادگستر ی گفته اند باید حضوری این مشکل را به دادگاه اعلام کند.

در برگه احضاریه اشاره ای به برگزاری جلسه دادگاه یا بازجویی نشده است.اما شجاعی تصور می کند جلسه دادگاه روز چهارشنبه برگزار می شود.چرا که به شکل شفاهی به او این را گفته اند.
طلعت تقی نیا نیز که جز زنانی بوده که قصد سفر به هند را داشته .علت احضار به دادگاه را این سفر نمی داند اما در جلسه خرم آباد نیز شرکت نداشته و دلیلی برای احضار او به دادگاه وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.