بهروزی : فرهنگ ما تحمل قانون حمایت از خانواده را ندارد

خبرگزاری فارس: دبیر کل جامعه زینب با اشاره به لایحه حمایت از خانواده گفت:فرهنگ ما تحمل این قانون را ندارد و تصویب آن موجب از هم پاشیدن خانواده‌ها می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارس، دبیر کل جامعه زینب (س)، در میزگرد بررسی و آسیب‌شناسی لایحه حمایت از خانواده طی سخنانی گفت:‌اصل این لایحه خوب است چون مشکلات و معضلات حاکم را برطرف می‌کند. اما در خصوص ماده ۲۳ نقدهایی هست.
مریم بهروزی با بیان این مطلب که در قوانین خود نیاز به یک تحول داریم گفت:‌ این تحول ابتدا باید در اندیشه‌ علما و فقهای ما اتفاق بیفتد، این قانون باید تحول خواه و اصلاح‌گرا باشد آنهم بر پایه عدالت.
بهروزی در ادامه با طرح این پرسش که آیا در شرایط کنونی این قانون برای جامعه ما لازم است گفت: باید ابتدا یک آمارگیری جامع صورت گیرد فرهنگ سازی در جامعه شود و سپس این قوانین به تصویب برسد چرا که فرهنگ ما تحمل این قانون را ندارد و تصویب آن موجب از هم پاشیدن خانواده‌ها می شود.
دبیر کل جامعه زینب (س) در ادامه افزود: این قانون اشتباه است چون در آن آمده است شرط اینکه مردی همسر دوم اختیار کند توانایی مالی اوست. مگر قرار است ما برای پولدارها قانون تصویب کنیم و سفره هوسرانی برای آنها باز کنیم؟
وی در ادامه با اشاره به شرط دیگر لحاظ شده در این لایحه برای ازدواج مجدد مرد گفت: دومین شرط عدالت مرد است، یعنی باید مرد متعهد عدالت شود خوب این چه ضمانت اجرایی دارد؟اصلا چه کسانی می‌توانند عدالت را احراز کنند؟
مریم بهروزی با اشاره به مشکل مالی جوانان برای ازدواج گفت: دولت باید رفع نیاز و فقر کند،‌ معضل مسکن جوانان را حل کند اگر بگوید نمی‌تواند و نمی شود به معنای آن است که حکومت اسلامی کارآمد نیست در حالی که اسلام کارآمد است.
بهروزی در پایان افزود: طبق آمارهای به دست آمده به ازای هر هزار زن ، هزار و چهارده مرد، در جامعه است برای همین هیچ نیازی به این قانون نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.