بازسازی آلت تناسلی زنان در بورکینافاسو

شهرزاد نیوز:چندین سال است که جراحی برای باز کردن واژن و کاهش مشکلات پزشکی در بورکینافاسو به صورت رایگان انجام می شود. اما روش بازسازی جدید، اولین تلاش‌ها برای اعاده واژن زنان به حالت اول و بازیافتن حساسیت جنسی است.
سه چهارم زنان در این مستعمره سابق فرانسه مورد ناقص سازی جنسی قرار گرفته‌اند. ناقص‌سازی جنسی، در سطوح مختلف انجام می‌شود، از بریدن سطحی گرفته تا برداشتن کامل بخش بیرونی کلیتوریس و لبه‌های واژن و گاهی دوختن کامل آن با یک منفذ کوچک برای دفع ادرار.

این عمل در شرایط غیر بهداشتی و بدون بیهوشی یا بی‌حسی انجام می‌شود. دختران بسیاری بر اثر عفونت می‌میرند و تعدادی دیگر دچار عواقب طولانی مدت ناشی از آن می‌شوند.

این پدیده در بسیاری از کشورهای آفریقایی به طور غیرقانونی رایج است و ۹۰ درصد دختران و زنان آفریقای شرقی و غربی مورد این عمل واقع شده‌اند.

هزینه جراحی به روش جدید در بیمارستان دولتی، ۱۵۰ دلار می‌باشد. از آن جایی که بخش زیادی از کلیتوریس زن در داخل بدن است و در حین ناقص سازی جنسی فقط چند سانتی‌متر بیرونی آن بریده می‌شود، می‌توان حساسیت جنسی را تا حدی، و نه به طور کامل، به این زنان بازگرداند. علت آن است که بخش باقی مانده کلیتوریس ضعیف است و دقیقاً همان نقشی را ایفا نمی‌کند که در زنان سالم دارد.

از یک سال پیش تاکنون، در حدود ۱۰۰ زن برای انجام این عمل مراجعه کرده‌اند و نیز زنان مهاجر بورکینافاسویی که از کانادا برای انجام عمل به کشور بازگشته‌اند.
پیر فولدز، جراح فرانسوی که چند سال پیش پیشگام این عمل در فرانسه بود، می‌گوید، اگر این عمل به درستی انجام نشود، می‌تواند موجب بروز مشکلاتی گردد، و جراحان اندکی می‌توانند این عمل را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.