اظهار بی اطلاعی وکلای 3 تن از فعالان حقوق زنان درباره خبر حکم دادگاه تجدید نظر

زنستان

در پي اعلام خبري مبني بر “نقض راي دادگاه 5 فعال زن در پرونده تجمع 22 خرداد” نسرين ستوده و محمد علي دادخواه وكلاي متهمان اين پرونده اعلام كرند كه هنوز هيچ حكمي در رابطه با اين پرونده به آنها و موكلانشان اعلام نشده است.

خبرگزاري آفتاب روز گذشته در خبري كه بدون ذكر منبع خبر درج شده بود،نوشت:” دادگاه تجدیدنظر استان تهران مستقر در دادگاه انقلاب رأی دادگاه بدوی را در خصوص اتهامات 5 تن از فعالان جنبش زنان به دلیل نقص تحقیقات نقض کرد . ”

محمد علي دادخواه، وكيل سوسن طهماسبي يكي از متهمان اين پرونده با تاكيد بر ابلاغ نشدن حكم به وي و موكلش گفت:”عموما قاعده بر اين است كه در احكام کیفری تقليل يابد نه اينكه تشدید شود. اين تخصيص متكي بر اصول غير قابل انكاري است كه در همه نظام هاي قانونمند قضايي حاكم است. براين اساس بايد اعلام داشت در اين پرونده نيز سعي وكلا در اثبات اين موضوع بوده و اركان لازم جهت متهم شناختن موكلين در پرونده موجود نيست.”

وي افزود:”چون تا كنون حكمي به اينجانب ارائه نشده است بر اين باورم كه حكم با عنايت به قواعد ثبوتي مبني بر تخفيف و برائت باشد.”

نسرين ستوده وكيل پروين اردلان ونوشين احمدي خراساني نيز كه هيچ حكمي به وي و موكلانش ابلاغ نشده است، با اظهار تعجب از انتشار راي دادگاه تجديدنظر در خبرگزاري آفتاب، گفت:”اميدوارم دادگاه با توجه به جميع جهات موكلان اينجانب را از اتهام وارد تبرئه كند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.