ارجاع پرونده زن محکوم به رجم به کمیسیون عفو

وکیل زنی که محکوم به سنگسار شده، از ارسال پرونده‌ موکلش به کمیسیون عفو و بخشودگی خبر داد.

سعید اقبالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ آخرین وضعیت پرونده‌ موکلش اظهار داشت: بعد از اجرای حکم رجم «ج . ک» هم‌جرم موکلم، از دفتر رییس قوه‌ قضاییه پرونده خواسته شد و به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به صحبت‌های پیش آمده به نظر می‌رسید رای صادره نقض و پرونده جهت رسیدگی مجدد ارجاع شود اما پرونده به اداره‌ کمیسیون عفو و بخشودگی ارسال شده است.

وی با بیان این‌که ارسال پرونده به این کمیسیون به معنی صحه گذاشتن بر حکم رجم موکلم از سوی قوه قضاییه است گفت: از حدود ۱۰ سال پیش موکل به همراه «ج . ک» مورد تعقیب قضایی قرار گرفتند و حکم رجم او صادر شد که به علت وجود نواقص در پرونده این حکم توسط قضات دیوان عالی کشور در مرحله‌ی اول نقض شد. بعد از رسیدگی، حکم رجم مجددا صادر شد و به تایید قضات دیوان عالی کشور رسید.

اقبالی ادامه داد: حدود دو سال است که بحث اجرای این حکم مطرح است و در نهایت درباره‌ی هم‌جرم موکلم، حکم اجرا شد و بعد پرونده توسط دفتر رییس قوه‌ی قضاییه مطالبه شد، تا کنون پیگیر نتیجه بودیم تا با توجه به نقص‌های موجود در پرونده به ویژه با توجه به عدم وجود شرایط احصان در موکلم، نقض رای و صدور رای بر اساس فتوای معتبر فقهی انتظار می‌رفت اما پرونده به کمیسیون عفو و بخشودگی ارسال شد.

متهمان این پرونده‌ در سال ۱۳۷۴ اقدام به ترک خانواده و خروج از اسلام‌شهر کرده و به مدت چهار سال و نیم در شهر تاکستان به سر می‌برده‌اند.

در این میان همسر اول زن متهم در پرونده با مراجعه به کلانتری اسلام‌شهر، مدعی ربودن همسر خود می‌شود. پس از گذشت چهار سال و نیم و بازگشت متهمان به اسلامشهر، پیرو شکایت همسر نخست زن متهم پرونده، نامبردگان دستگیر شده و پرونده جهت رسیدگی به شعبه سوم دادگاه کیفری تاکستان ارجاع می‌شود.

در این پرونده یک‌بار حکم صادر و از سوی دیوان عالی کشور نقض و پرونده جهت انجام تحقیقات بیشتر به دادگستری تاکستان ارسال شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.