یک زن ۷۰ سال به اشتباه در انگلیس زندانی بود

خبرگزاری فارس: یک پیرزن بریتانیایی که ۷۰ سال پیش به اتهامی نادرست زندانی شده بود سرانجام پس از یافتن خانواده‌اش از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دیلی تلگراف، «جین گمبل» در سال ۱۹۳۷ و در سن ۱۵ سالگی و زمانی که به عنوان نظافتچی کار می‌کرد به اشتباه متهم به دزدیدن یک سکه ۱۲ پوندی از یک جراح شد.
وی براساس قوانین سال ۱۸۹۰ و حتی به رغم این که سکه مورد نظر بعدها پیدا شد محکوم و مجازات شد و از یک مرکز روانی به مرکز روانی دیگری برده می‌شد. خانواده وی که سال‌ها گمان می‌کرده‌اند او مرده است اخیراً وی را در یکی از این مراکز نگهداری این افراد پیدا کردند.
«دیوید» برادر ۶۳ ساله این خانم که هنوز در خانه مادری خود زندگی می‌کند اخیراً یک پرسشنامه را دریافت می‌کند که در آن مشخصات مادر او نوشته شده است. وی می‌گوید:” من فکر کردم این تنها یک پرسشنامه از اشخاص پیر است اما زمانی که نام جین را روی آن دیدم جا خوردم.”
وی به همراه برادر دیگرشان که برای آخرین بار در سنی بسیار پائین خواهر را دیده بوده به مرکز مراجعه می‌کنند و خواهر خود را پس از سال‌ها دیدار می‌کنند.
در حالی که مقامات مرکز گفته بودند پیرزن ۸۵ ساله ناشنواست و ممکن است هیچ چیزی رابه یاد نیاورد «آلن» برادر بزرگ‌تر وی می‌گوید: “‌یک پیرزن کوتاه قد با عصا وارد اتاق شد به ما نگاهی کرد و بلند بلند شروع به گریه کرده و نام من و دیوید را صدا زد و ما را در آغوش گرفت.”
برادران خانم «گمبل» می‌گویند که بعدها متوجه شدند که پدرشان سال‌ها برای آزادی «جین» تلاش کرده است اما از زمانی که او را به یک مرکز روانی منتقل کرده‌اند و پدر آن‌ها نیز در گذشته است دیگر از وی خبری نداشته‌اند و مراکز نگهداری او هم به این علت که وی را دارای سلامتی روان نمی‌دانسته‌اند صحبت‌های او را مبنی بر داشتن خانواده قبول نمی‌کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.