دادگاه پور سلیمان ،عضو سازمان معلمان بی نتیجه پایان یافت

کانون زنان ایرانی: جلسه دادگاه علی پورسلیمان، عضو سازمان معلمان ایران امروز(دوشنبه) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تشکیل شد.

به گفته پورسلیمان در این جلسه که با حضور وکلای مدافع او، فقیه و فریده غیرت برگزار شد، قاضی دادگاه با برخورد قهری از آنان خواست تا دادگاه را ترک کرده و برای نوبت بعدی دادگاه منتظر بمانند.

پورسلیمان گفت:”من در این جلسه در دفاع از خود گفتم که بر اساس گزارش و نظرسنجی وزارت اطلاعات حضور معلمان در تجمع های آخر سال ۸۵ غیر قانونی نیست و حتی براساس اصل ۲۷ قانون اساسی هم این تجمع قانونی است. این گفته باعث خشم قاضی و برخورد غیر منطقی با من و وکلایم شد.”

پورسلیمان افزود:”فریده غیرت، وکیل من به این رفتار قاضی اعتراض کرد و لی ایشان گفتند باید نماینده وزارت اطلاعات را به جلسه بیاورید و گزارش این وزارتخانه را درباره تجمع معلمان ثابت کنید و بعد از ما خواست تا جلسه دادگاه را ترک کنیم.”

به گفته پورسلیمان قاضی دادگاه شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اجازه اعلام وقت بعدی دادگاه را به پورسلیمان و وکلایش نداد و از آنان خواست تا منتظر اعلام دادگاه باشند.

در هفته های اخیر احکام معلمان عضو سازمان معلمان و کانون صنفی فرهنگیان پی در پی اعلام می شود. در آخرین جلسه دادگاه اعضای کانون صنفی معلمان، علی اکبر باغانی دبیر این کانون به پنج سال حبس تعلیقی محکوم شده است.

عطار، وکیل مدافع باغانی در این زمینه گفت:” شاید این حکم به دلیل دبیرکل بودن باغانی تشدید شده است ولی اگر تجمع معلمان برای اجرای لایحه خدمات کشوری(نظام همامنگ پرداخت) جرم است، چرا این لایحه در مجلس به تصویب رسیده است. معلمان خواستار اجرای سریع لایحه بودند و سرانجام این لایحه با تاخیر به تصویب شورای نگبهان رسید. پس چگونه درخواست اجرای این لایحه از شوی معلمان جرم تلقی شده و به خاطر آن محکوم می شوند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.