بیشترین خود سوزی را در کردستان، زنان کامیاران دارند

کانون زنان ایران:

کامیاران بیشترین میزان خود سوزی زنان استان کردستان را در مجموع خود سوزی های این استان به خود اختصاص داده است.

نسرین احمد جمالی، مدیر کانون فرهنگی اجتماعی کامیاران با بیان این مطلب گفت: بر اساس آمارهای غیر رسمی ، زنان کامیارانی بیش از سایر زنان کرد خود سوزی می کنند. به گفته جمالی فقر، بی سوادی، اعتیا و وجود فاصله سنی زیاد بین زن و شوهر، از جمله مهم ترین دلایل خودسوزی زنان این منطقه به شمار می رود و معمولاً متوسط سنی زنانی که به این عمل اقدام می کنند بین ۲۰تا ۳۰سال هستند.

احمدجمالی معتقد است زنان در این سن بیشتر شرایط خود را با شرایط دیگران مقایسه می کنند و با دیدن شرایط نامطلوب خود دست به خود سوزی می زنند. افزایش اعتیاد در میان مردان کامیارانی علاوه بر فروپاشی خانواده هایشان، باعث انتقال بیماری ایدز به زنان شده است. احمد جمالی در این باره گفت: امسال کانون فرهنگی اجتماعی زنان با همکاری مرکز بهداشت شهرستان کامیاران طرح گرفتن آزمایش خون را اجرا کرد. طبق این آزمایشات موارد زیادی از وجود ویروس HIVمثبت در این زنان مشاهده شد. اما وی از دادن آمار دقیق این بیماران خود داری کرد.

احمدجمالی در کامیاران خانواده هایی را سراغ دارد که همه ی اعضای خانواده به این بیماری مبتلا شده اند. وی عقیده دارد که اکثر زنانی که شوهران معتاد دارند با نگرانی انتظار ابتلا به این بیماری را می کشند چرا که به روش صحیح پیشگیری از این بیماری آگاهی ندارد، اما از وجود این بیماری و کشنده بودن آن آگاهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.