شاعران زن از ورود به دانشگاه تهران منع شدند

کانون زنان ایرانی : تعدادی از شاعران زن ایران که قرار بود با دعوت انجمن ادبی دانشگاه تهران برای شرکت در نشست ادبی بررسی شعر زنان در دهه ۷۰ شمسی به دانشکده ادبیات بروند با ممانعت حراست دانشگاه مواجه شدند.

سپیده جدیری از شاعران جوانی که به عنوان یکی از مدعوین این نشست به جلسه دعوت شده بود می‌گوید:«قرار شد برای حضور ما در نشست بررسی شعر زنان در دهه ۷۰، اعضای انجمن ادبی دانشکده ادبیات دعوت نامه ای بفرستند که دیشب_۶مهر ۱۳۸۶_ مطلع شدیم حراست دانشگاه به آنها گفته که این خانم‌ها حق ورود به دانشگاه را ندارند.»

او می افزاید:«قرار نبود ما در این جلسه سخنرانی کنیم و تنها چون محور برنامه شعر زنان در دهه ۷۰ بود و سخنرانان قرار بود به اشعار ما اشاره کنند، از ما دعوت شد تا در جلسه حضور داشته باشیم.»

به گفته او، در نشست بررسی شعر زنان در دهه ۷۰ پگاه احمدی سخنرانی را بر عهده دارد که قرار است به معرفی تعدادی از شاعران زن جوان بپردازد.

رزا جمالی ؛ سپیده جدیری، مهرنوش قربانعلی، رویا تفتی و گراناز موسوی از جمله شاعرانی هستند که پگاه احمدی در نشست امروز خود در دانشکده ادبیات تهران پیرامون ویژگی اشعار آنان سخنرانی خواهد کرد.علی رضا بهنام نیز در بخش پایانی این نشست در زمینه معرفی آثار پگاه احمدی سخنرانی می کند.

پگاه احمدی پیش از این کتابی با عنوان آنتولوژی شعر زنان را توسط نشر چشمه منتشرکرده بود و بر همین اساس از سوی انجمن ادبی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران به این نشست دعوت شده است.

یکی از منابع آگاه نیز در این زمینه می‌گوید:«حراست دانشگاه دلایل ممنوع الورود بودن این شاعران را فضای سیاسی کنونی حاکم بر دانشگاه تهران عنوان کرده و اینکه نمی خواهند که این فضا تشدید شود.»

نشست بررسی شعر زنان در دهه ۷۰ امروز_ ۷ آبان _۱۳۸۶ از ساعت ۴ تا ۶ در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.