فاطمه رهبر،نماینده مجلس :تعیین سهمیه برای خانم‌ها در انتخابات دور از عدالت است

خبرگزاری فارس: فاطمه رهبر اظهار داشت: بنده شخصاً تعیین سهمیه برای خانم‌ها در انتخابات را دور از عدالت می‌دانم.

فاطمه رهبر در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در خصوص سهمیه زنان اصولگرا در انتخابات مجلس هشتم اظهار داشت: بنده شخصاً به تعیین سهمیه برای خانم‌ها در انتخابات قائل نیستم و آن را به دور از عدالت می‌دانم.

وی ادامه داد: ولیکن امیدوار هستم شرایط به گونه‌ای باشد که بر اساس شایسته‌سالاری و آن شاخصه‌هایی که در شخصیت حقوقی و حقیقی و توانمندی‌های افراد وجود دارد، جدا از اینکه جنسیت را بخواهند در نظر بگیرند، توجه شود.

نماینده مردم تهران ادامه داد: گاهی اوقات ممکن است به لحاظ همین شاخصه‌ها تعداد خانم‌ها از آقایان بیشتر شود، ولی طبیعتاً ما به آنجا نمی‌رسیم و شرایط نیز فراهم نمی باشد، امیدواریم برای خانم‌ها چنین زمینه‌ای بوجود بیاید چرا که در حال حاضر تعداد خانم‌ها در مجلس ۱۳ نفر است و ما علاوه بر کارهای عمومی که در مجلس پا به پای آقایان انجام می‌دهیم، در کمیته‌ها، در صحن علنی و کمیسیون‌ها فعال هستیم و خانم‌های کشور نیز از ما توقع دارند برای آنها کار جداگانه‌ای انجام دهیم، که واقعاً کار طاقت‌فرسایی را گردن نمایندگان خانم می‌گذارد، بنابراین اگر تعداد خانم‌ها بیشتر شود قطعاً اقدامات بهتری را خواهیم داشت.
فاطمه رهبر تصریح کرد: سیاست‌های جبهه متحد اصولگرایان را همه نیروهای اصولگرا قبول خواهند داشت و استفاده شخصی و صورت سلیقه‌ای نخواهد گرفت.
وی گفت: اصولگرایان در پیشبرد اهدافی که در پیش دارند، به نفع فرد و گروه خاصی تصمیم گیری نمی‌کنند، لیکن همه‌ی تصمیمات آنها هماهنگ با سیاست‌های نظام و به نفع کشور خواهد بود.
این نماینده مجلس گفت: در جبهه متحد اصولگرایان بررسی مصادیق استانی شروع شده و در تهران وارد بررسی مصادیق نشده‌اند و ما با احزاب و گروه‌هایی که در ارتباط هستیم افرادی که مد نظرمان بوده را اعلام کرده‌ایم که به وقت خود باید مورد بررسی و دقت خاص قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.