مردها پرحرف تر از زنان هستند

به گفته محققان، پرحرفي زنان و مردان بيشتر بستگي به موقعيت هايي دارد كه در آن قرار مي گيرند و مردان به طور كلي از زنان پرحرف تر هستند.

طبق يك نظرسنجي كه به تازگي انجام شد، مردان و زنان هر دو بر اين باورند كه زنان پرحرف تر هستند و برخي ها حتي معتقدند، زنان از لحاظ زيست شناختي براي صحبت كردن ساخته شده اند، اما اين اعتقاد در تحقيق جديد مورد ترديد قرار گرفت.
بنابراين گزارش، در اين تحقيق، تمام مدارك موجود از تحقيقات علمي در چندين دهه جمع آوري و با روشي معين در كنار هم قرار داده شدند و تصويري كلي از تفاوتهاي بين مردان و زنان از لحاظ پرحرفي به دست آمد.
بر اساس اين گزارش، مردان به طور كلي از زنان پرحرف تر هستند، مخصوصا در موقيعتهاي خاصي، مثل زماني كه با همسران خود و يا غريبه ها صحبت مي كنند، اما زنان بيشتر با كودكان و همكلاسيهاي خود صحبت مي كنند.
اين گزارش حاكيست، در صحبت كردن با غريبه ها، زنان براي ايجاد ارتباط با مخاطب پرحرفي مي كنند در حاليكه كانون توجه مردها، سعي در تاثير گذاري بر مخاطب است.
به گفته يكي از محققان، اين يافته ها به طور الزامي گفتار كليشه اي سهل انگارانه در مورد تفاوتهاي جنسيتي در كاربرد زبان را خراب مي كند.
يادآور مي شود، پرحرفي زنان و مردان بيش از آنكه از لحاظ زيست شناختي تحت تاثير شديد تفاوتهاي جنسيتي باشد، به شرايط و موقعيتهايي كه آنها در آن قرار دارند بستگي دارد.

منبع :سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري ساينس ديلي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.