اعتراض برخی از فرماندهان سپاه به کشته شدن زهرا بنی یعقوب در همدان

تعدادی از فرماندهان سپاه هفته گذشته در دیدار با ناطق نوری کشته شدن دختر یکی از همکاران خود توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان را نوعی برخورد با خود دانسته و از وی خواستند که در این باره وارد عمل شود. ناطق نوری هم اکنون رئیس بازرسی رهبری را بر عهده دارد.

شنیده شده که ناطق نوری در این دیدار قول داده که این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

دکتر زهرا بنی یعقوب روز عید فطر امسال پس از دو روز بازداشت به شیوه مشکوکی در زندان ستاد امر به معروف همدان کشته شد. پدر وی یکی از کارکنان بخش اداری سپاه پاسداران است و همین موضوع سبب شده که فرماندهان سپاه نسبت به آن حساسیت نشان دهند.

هم اکنون شیرین عبادی وکالت خانواده دکتر زهرا بنی یعقوب را به عهده گرفته و این موضوع موجب اعتراض برخی از این فرماندهان سپاه شده است . این فرماندهان ضمن اعتراض به نحوه برخورد مسوولان در همدان با این دختر، شرایطی را که باعث کشته شدن وی شده، موجب تاسف دانسته اند. چرا که به نطر این فرماندهان با این حادته شرایطی پیش آمده تا دوباره موجی از تبلیغات منفی علیه ایران در رسانه ها و نهادهای مختلف بین المللی به راه بیافتد و هم اینکه انتشار خبرهای مربوط به کشته شدن دکتر زهرا در میان خانواده های سپاهیان ، آنها را نگران کرده است .

یکی از فرماندهان سپاه در این دیدار خظاب به ناطق نوری و از قول تعدادی از خانواده های سپاهیان گفت:” وقتی با یک فرد مذهبی و خانواده او چنین رفتاری می شود به گونه ای که این خانواه براین باورند در این نظام قضایی امکان پاسخ گویی مناسب به آنها وجود ندارد و برخورد مسوولان ستاد امر به معروف و بسیج با آنها بسیار بد بوده ، پس آنچه که در باره رفتار ناشایست پلیس و بسیجیان و ضایطین قضایی با مردم گفته می شود صحت دارد.”

وی ادامه داد :” خانواده این دختر به برخی از سپاهیان و خانواده هایشان گفته اند که هرگز تصور نمی کردند در نظامی که همه چیز خود را برای آن هزینه کرده اند چنین برخوردی با آنها شود. ”

این فرمانده سپاه هشدار داده که اینگونه حوادث موجب ناراحتی و در نهایت رو گردانی خانواده سپاهیان از نظام خواهد شد. اتفاقی که سپاهیان را تحت فشار قرار داده است.

ناطق نوری نیز در پاسخ گفته است که به احتمال زیاد مرگ این پزشک جوان خودکشی بوده است.

منبع:گویا نیوز
siyavash@outgun.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.