بازپرسی از مریم حسین خواه,روزنامه نگار به اتهام نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام

کانون زنان ایرانی:مریم حسین خواه, روزنامه نگار و عضو کمپین یک میلیون امضاء صبح روز شنبه ۲۶ آبان به اتهام نشر اکاذیب؛ تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام مورد بازپرسی قرار گرفت.

مریم حسین خواه در پی دریافت احضاریه کتبی صبح امروز در دادیاری ویژه امنیت دادگاه انقلاب مورد بازپرسی قرار گرفت و به نشر اکاذیب ,تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام متهم شد. ادامه این بازپرسی فردا (یکشنبه ۲۷ آبان) ساعت نه صبح در دادیاری ویژه امنیت دادگاه انقلاب ادامه خواهد یافت.

به نظر می رسد احضار و بازپرسی حسین خواه در باره سایت کمپین یک میلیون امضاء و سایت زنستان است. سایت زنستان چند روز قبل با اخطار دادسرای اتاق اینترنت وزارت ارشاد، بسته شد.

دادسرای اتاق اینترنت وزارت ارشاد با اخطار به شرکت هایی که هاست و دومین زنستان از آنها خریداری شده بود و احضار مسئولان این شرکت ها از آنها خواست که فضای اینترنتی فروخته شده به زنستان را مسدود کنند.

بخش دیگر اتهامات مریم حسین خواه، از فعالان کمپین یک میلیون امضاء و عضو مرکز فرهنگی، درباره وب سایت تغییر برای برابری-کمپین یک میلیون امضا-بوده است..

این روزنامه نگار جزو ۳۳ زن دستگیرشده مقابل دادگاه انقلاب بود که چهار روز را در زندان از جمله در بند عمومی زندان زنان اوین به سر برد و قرار است روز ۲۸ آذرماه برای آن پرونده محاکمه شود. اما به نظر می رسد پیش از برگزاری محاکمه پرونده ۱۳ اسفند، پرونده جدیدی برای حسین خواه گشوده شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.