بریتانیا: ۲۱ هزار دختر در معرض ناقص‌سازی جنسی

شهرزاد نیوز: بیش از ۲۱ هزار دختر زیر ۱۵ سال در انگلستان و ولز در معرض خطر جدی ناقص‌سازی جنسی قرار دارند و ۱۱ هزار دختر بالای هشت سال به احتمال زیاد قربانی ناقص سازی جنسی شده اند.

روزنامه گاردین با انتشار این مطلب، نوشته است که والدین و خانواده‌های مهاجر آفریقایی دختران خود را برای ناقص سازی جنسی به آفریقا می‌برند، اما گفته می‌شود که این اقدام دربریتانیا هم انجام می‌گیرد.

در تحقیقی از سوی گروه “فوروارد” کشف شده است که ۶۶ هزار زن و دختر در بریتانیا ناقص‌سازی جنسی شده‌اند و تعداد آنان از ۶ هزار نفر در سال ۲۰۰۱ به ۹ هزار نفر در سال ۲۰۰۴ افزایش یافته است.

با این که ناقص سازی جنسی دربریتانیا ممنوع است و مجازاتی تا ۱۴ سال زندان برای آن در نظر گرفته شده، اما تاکنون کسی در این کشور تحت پیگرد قانونی قرار نگرفته است. در ژوئیه سال جاری، پلیس ۲۰ هزار پوند جایزه برای ارائه اطلاعاتی که منجر به دستگیری عاملان این اقدام شود، تعیین کرده بود.در همین رابطه کارزاری به راه افتاده است که اقدام به روشنگری و اطلاعرسانی در این زمینه در مراکز آموزشی و مدارس کرده است. به گفته یکی از مسئولین این کارزار، لازم است در مدارس از معلمان خواسته شود تا نسبت به این امر هشیار باشند و به محض مشاهده‌ای نشانه‌ای مبنی بر این که دختری در معرض خطر ناقص سازی قرار دارد یا ناقص شده است، به مسئولان اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.