مدیر کل زنان وزارت کشور خبر داد: برگزاری نخستین نمایشگاه و جشنواره ملی «زنان نام‌آور و زنان نان‌آور»

مدیر کل زنان وزارت کشور گفت: نخستین نمایشگاه و جشنواره ملی «زنان نام‌آور و زنان نان‌آور» در دی ماه برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرشته ساسانی با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه و جشنواره ملی تحت عنوان جشنواره ملی زنان نام‌آور و زنان نان آور از هفتم تا ۱۷ دی ماه سال جاری برگزار می‌شود.

ساسانی برگزاری نمایشگاه مذکور را فرصتی برای ارایه توانمندی‌های زنان ایرانی دانست و افزود: این نمایشگاه در پنج منطقه استانی تهران، فارس، گلستان، قزوین و کردستان برگزار می‌شود، ضمن این که حضور موفق زنان در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و هنری، اجتماعی و سیاسی سبب شده تا توانمندی‌های زنان ایران به صورت ملی در قالب نمایشگاه و جشنواره طرح و ارایه شود.

وی در ادامه با اشاره به اجرای ۱۶ طرح ملی در سه دهه اخیر به منظور جهت گیری زنان ایرانی اظهار کرد: متاسفانه در طرح‌های اجرا شده نقش‌های اختصاصی زنان نادیده گرفته شده است.

ساسانی اجرای عدالت جنسیتی را عامل موثری برای مشکل اصلی زنان که ظلم است، عنوان کرد و افزود: با اجرای عدالت جنسیتی، مشکل اصلی زنان مرتفع می‌شود.

ساسانی با بیان این مطلب که بسیاری از زنان فارغ التحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاهی به رغم پتانسیل‌های اجرایی زمینه فعالیت ندارند، خاطرنشان کرد: دولت با ایجاد مجاری بخش خصوصی می‌تواند، استعدادهای موجود در تمامی زمینه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را شکوفا کند.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان همچنین تصریح کرد: ما مشکلی برای ورود زنان به عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نمی‌بینیم، زیرا زنان وظایف اختصاصی دارند که از عهده دیگران خارج است.

مدیر کل زنان وزارت کشور در پایان با اشاره به آمار زنان سرپرست خانوار در کشور گفت: اگرچه آمار دقیقی در این رابطه وجود ندارد، اما حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور فعالیت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.