رییس پلیس پایتخت: اگر موضوع «تبرج» هم نباشد، چکمه‌های بلند بعضی‌ها باز هم اشکال دارد

در پی آغاز اجرای طرح جمع‌آوری قلیان‌ها از بیست و چهارم آذر ماه در تهران، رییس پلیس پایتخت با تاکید بر این که بیش از ۹۰ درصد واحدها، خود اقدام به جمع‌آوری کرده بودند، گفت: تنها درصد کمی از واحدها منتظر بودند تا ببینند تا چه اندازه اجرای این طرح جدی است!

به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، سردار احمدرضا رادان در حاشیه جلسه صبح روز دوشنبه بیست و ششم آذرماه در مرکز نظارت همگانی ناجا (۱۹۷) درباره اجرای طرح جمع‌آوری قلیان‌ها توضیح داد: برخورد با اماکنی که سرویس قلیان می‌دهند، بر اساس قانونی که از سوی مجلس و هیأت دولت به تصویب رسید با همکاری نیروی انتظامی و وزارت بهداشت در حال انجام است؛ به این صورت که در ابتدا نیروی انتظامی وارد عمل شده و سپس وزارت بهداشت به طور مستقیم موضوع را پیگیری می‌کند.

وی با اعلام این که بیش از ۹۰ درصد اماکن پیش از اجرای طرح جمع‌آوری قلیان‌ها، خود وارد عمل شده و قلیان‌ها را جمع کرده بودند، اضافه کرد: در شب اول اجرای این طرح، طی بازدید از ۳۰۰ واحد، تنها درصد کمی از اماکن موردنظر هنوز اقدام به جمع‌آوری قلیان‌های خود نکرده بودند و به احتمال زیاد منتظر بودند تا ببینند اجرای این طرح تا چه اندازه جدی است!

رییس پلیس پایتخت با اشاره به دو گروه استفاده‌کنندگان و سرویس‌دهندگان قلیان از جمله غذاخوری‌ها و واحدهایی که در مجوزشان صرفا سرویس چای و قلیان درج شده بود، خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با صنف مربوطه مقرر شد تا با ایجاد تغییر در مجوز این افراد، جواز کسب دیگری را در کنار سرویس چای بگیرند، چرا که نیروی انتظامی وظیفه خود می‌داند تا مانع رزق کسی نشود.

بعید به نظر می‌رسد سخنگوی دولت با طرح امنیت اجتماعی مشکل داشته باشد!

سردار رادان در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر الهام، سخنگوی دولت در خصوص نحوه برخورد نیروی انتظامی در طرح‌های امنیت اجتماعی تاکید کرد: ما اظهارنظر سخنگوی دولت را مطالعه کرده و متوجه شدیم که دغدغه ایشان ناشی از برخی نگرانی‌ها در زمینه برخوردهاست، این درحالیست که خود نیروی انتظامی نیز همواره سعی داشته تا موارد تخلف همکاران را رصد کند؛ البته در اظهارنظر آقای الهام مورد خاصی از برخورد ذکر نشد و کاملا مشخص است که با خود طرح مشکلی ندارند.

وی تصریح کرد: بعید به نظر می‌رسد که سخنگوی دولت با این طرح مشکل داشته باشد و این درحالیست که ما ملزم به اجرای قانون هستیم و با عهدی که با مردم بسته‌ایم در موضوع اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی به صورت پایدار عمل خواهیم کرد.

به گفته سردار رادان، پلیس با نظارت بر عملکرد نیروهایش سعی دارد تا برخورد نامناسبی با کسی صورت نگیرد، البته چنین طرحی با این وسعت همانند املای بلندی است که احتمال وجود غلط در آن وجود دارد، اگرچه تلاش می‌کنیم تا هم غلط‌ها را کمتر کنیم و هم با غلط‌ها برخورد مناسب داشته باشیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به ملاقات حضوری ۱۵۰ تن و تماس تلفنی ۹۵ تن از شهروندان، تاکید کرد: از میان تمام تماس‌ها و مراجعات حضوری، تنها یک مورد به شکایت از برخورد نامناسب ماموران اختصاص داشت.

اگر هم موضوع «تبرج» نباشد، استفاده از چکمه‌های بلند اشکال دارد!

از رییس پلیس پایتخت، درباره طرح موضوع «تبرج» که چندی پیش از سوی وی در بحث برخورد با بد پوششی زمستانی عنوان شده بود، سوالی شد که وی پاسخ داد: اساسا از روز اول در بحث بدپوششی و امنیت اخلاقی، موضوعات قانونی را مدنظر قرار داده‌ایم.

به گزارش ایسنا وی گفت: چندی پیش یکی از خبرنگاران پرسشی درباره مصادیق شرعی برخورد با بد پوششی مطرح کرد که ما نیز در جواب موضوع «تبرج» را مطرح کردیم.

سردار رادان با اعلام این که بحث نیروی انتظامی اینست که اجرای قانون حتما باید با مبانی محکمی انجام شود، اظهار کرد: برخی همکاران نیز از من به خاطر طرح این موضوع ایراد گرفتند؛ البته ما نمی‌خواهیم وارد آن حوزه شویم، چرا که علمای بزرگ باید درباره آن نظر دهند.

وی در عین حال تأکید کرد که اگر هم موضوع، «تبرج» نباشد، باز هم پوشیدن چکمه‌های بلند، آن گونه که برخی استفاده می‌کنند، اشکال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.