تعویق دادگاه ۴ عضو کمپین و ممانعت از خروج یکی دیگر از اعضای کمپین

دیروز ۵ آبان ، ناهید کشاورز، محبوبه حسین زاده ، سعیده امین و سارا امینیان برای جلسه رسیدگی به پرونده ۱۳ فروردین سال گذشته ( ۱۳۸۶) در دادگاه انقلاب حاضر شدند. نسرین ستوده به عنوان وکیل این پرونده همراه با موکلان خویش در دادگاه حضور یافت.

اما دادگاه به دلیل عدم حضور رئیس دادگاه به تعویق افتاد و تاریخ بعدی هشتم بهمن ماه تعیین شد. نسرین ستوده در گفتگو با مدرسه فمینیستی چنین گفت : «امیدوارم با توجه به اینکه جمع آوری امضا برای نقد قوانین به هیچوجه جرم محسوب نمی شود . نهایتا دادگاه پس از رسیدگی به این پرونده حکم برائت برای موکلانم صادر کند.»

در۱۳ فروردین ماه سال ۱۳۸۶ ناهید کشاورز و محبوبه حسین زاده به همراه سعیده امین و سارا امینیان هنگامی که در پارک لاله مشغول جمع آوری امضاء بودند دستگیر شدند اما سعیده امین و سارا امینیان روز بعد آزاد شدند اما ناهید کشاورز و محبوبه حسین زاده به مدت ۱۴ روز در زندان اوین و در بخش عمومی بسر بردند.

پیشتر ناهید کشاورز با اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت در سایت زنستان و تغییر برای برابری، در ۱۲ مرداد۸۷ دادگاهی و در شهریورماه به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.
ماموران امینتی حاضر در فرودگاه بین المللی امام خمینی با ضبط پاسپورت سوسن طهماسبی، از فعالان کمپین یک میلیون امضا از سفر وی جلوگیری کردند.

این در حالی است که ساعت ۱۰ صبح امروز ۵ آبان ماه پس از بازگشت وی از فرودگاه به خانه، پنج نفر از ماموران امنیتی با ارائه ی حکم ورود به منزل، به بازرسی منزل این فعال حقوق زنان اقدام کرده وضمن فیلمبرداری از منزل وی تعدادی سی دی، چندین جلد کتاب، دست نوشته ها و متون درسی، تعدادی نوار و کامپیوتر وی را ضبط کردند. این ماموران همچنین با ارائه ی حکم احضاریه ای که تاریخ آن مربوط به دوم مهرماه بود، از وی خواستند تا ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۸آبان ماه خود را به شعبه ی یکم دادیاری امنیت دادسرای انقلاب معرفی کند.

سوسن طهماسبی در این رابطه به تغییر برای برابری گفت: ” صبح امروز افرادی که خود را از ماموران امنیتی ریاست جمهوری معرفی کردند پس از عبور از گیت گذرنامه با خواندن نامم از بلندگوی فرودگاه و ضبط پاسپورتم مانع از انجام سفرم شدند.”

این فعال کمپین ادامه داد: “این چهارمین بار است که ماموران امنیتی فرودگاه به نحوی از خروج من از ایران جلوگیری می کنند و به رغم پرسش های مکرر، هیچ توضیحی در باره ی علت این اقدام خود ارائه نمی کنند.” سوسن طهماسبی دلیل سفر خود را دیدار با خانواده و شرکت در چند کنفرانس در زمینه حقوق زنان در ایران و کمپین یک میلیون امضا ذکر کرد.

منبع:مدرسه فمینیستی-تغییر برای برابری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.