میانگین حقوق زنان اسپانیا کمتر از مردان است

ایرنا_میانگین حقوق سالانه زنان اسپانیا پنج هزار و ‪ ۸۰۰‬یورو کمتر از مردان این کشور است.

روزنامه “ال‌پاییس” چاپ مادرید روز جمعه با اعلام این خبر نوشت:” میانگین حقوق سالانه در اسپانیا در سال ‪ ۲۰۰۵‬میلادی با رشد دو درصد به ‪ ۱۸‬هزار و ‪ ۶۷۶‬یورو رسیده است. ”

به نوشته این روزنامه و بر اساس گزارش موسسه ملی آمار اسپانیا، اختلاف حقوق متوسط سالانه میان مردان این کشور که ‪ ۲۱‬هزار و ‪ ۹۳‬یورو و زنان این کشور که ‪ ۱۵‬هزار و ‪ ۲۹۴‬یورو دریافت می‌کنند به ‪ ۲۷/۵‬درصد رسیده که نسبت به سال پیش از آن ‪ ۰/۱‬درصد کاهش داشته است.

اختلاف موجود میان حقوق متوسط اتباع اسپانیایی و مهاجران غیراتحادیه اروپایی که ‪ ۱۳‬هزار و ‪ ۳۴۷‬یورو و آمریکای جنوبی که ‪۱۳‬ هزار و ‪ ۶۸۶‬یورو دریافت می‌کنند به ترتیب به ‪ ۲۸‬و ‪ ۲۶/۷‬درصد رسیده است.

براساس این گزارش، در اسپانیا ‪ ۱۷/۱‬درصد مردان حقوقی معادل با چهار برابر حداقل حقوق حرفه خود را دارند درحالیکه میزان زنان در این سطح، ‪۹/۳‬ درصد بوده است.

این موسسه در توجیه این اختلاف درآمد میان زنان و مردان اسپانیا نوشت که شمار بسیاری از زنان این کشور به صورت نیمه وقت کار می‌کنند و به این خاطر درآمد کمتری دارند.

بالاترین متوسط حقوق سالانه در اسپانیا متعلق به ایالت مادرید با ‪ ۲۲‬هزار و ‪ ۹۷۳‬یورو و پایین‌ترین حقوق متعلق به ایالت “اکسترمادورا” با ‪ ۱۵‬هزار و ‪ ۲۴۲‬یورو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.