۵ درصد معتادان کشور زن هستند

حیات_دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: طبق برآوردهای انجام شده ۵ درصد معتادان کشور را زنان تشکیل می دهند.
سردار اسماعیل احمدی مقدم در همایش تبیین نقش زن در سلامت اجتماعی افزود:” سلامت اجتماعی طبق اصلی که سازمان بهداشت جهانی در باب سلامت عنوان کرده در سه بعد جسمی، روانی و روحی و اجتماعی برنامه ریزی شده است که هر فرد سالم باید تمامی این ابعاد را دارا باشد. ”

وی ادامه داد:” امروز سلامت اجتماعی مدنظر بوده و اگر آن را همانند یک پازل تصور کنیم مرحله اول این پازل را خانواده تشکیل می دهد برهمین اساس سلامت ابتدا باید در خانواده تدوین شود.”
احمدی مقدم خاطرنشان کرد: “نقش تربیتی مادر در خانواده نقشی بی بدیل بوده و نمی توان هیچ چیز دیگری را جایگزین آن کرد. ”

دبیرکل ستاد مواد مخدر افزود: “زنان در عرصه اعتیاد به اندازه قربانیان موادمخدر آسیب می بینند زیرا زمانی که بعضی قربانی اعتیاد می شوند همسر خود را نیز به این گرداب می کشانند. ”
وی گفت: “طبق برآوردهای صورت گرفته ۵ درصد از معتادان کشور و همچنین ۵/۲ درصد بیکاری های کشور را زنان تشکیل می دهند که با توجه به نوع فرهنگ حاکم بر کشور این رقم دور از انتظار بوده و رقم کمی نیست. ”

احمدی مقدم گفت:” نباید اجازه دهیم که برخی از ناهنجاری ها مانند استعمال قلیان برای زنان جامعه ما تبدیل به هنجار شده و موضوعی برای افتخار آنان شود. ”

وی در پایان با اشاره به برنامه های سال آینده ستاد مبارزه با موادمخدر تصریح کرد:” در سال آینده از سازمان های مردم نهاد به خصوص سازمان های مردم نهاد زنان حمایت ویژه ای می کنیم و راه هایی را که مانع پیشرفت این سازمان ها می شود را از میان خواهیم برداشت تا شاهد جامعه ای سالم باشیم .”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.