حنا مخملباف برنده ۲ جایزه: خرس کریستال و جایزه صلح برلین

گویا نیوز: حنا مخملباف فیلمساز ۱۹ ساله کشور ایران که با فیلم بودا از شرم فرو ریخت در بخش جنریشن جشنواره برلین حضور یافته بود، برنده جایزه خرس کریستال به عنوان بهترین فیلم از بخش جنریشن جشنواره برلین شد.جایزه خرس برلین هشتمین جایزه برای فیلم بودا و یازدهمین جایزه بین المللی و مهم ترین آن ها برای حنا مخملباف است.

حنا مخملباف به هنگام دریافت این جایزه گفت:” تشکر. از دریافت این جایزه هیجان زده و خوشحال هستم. باز هم تشکر.اما می خواهم از این فرصت استفاده کنم و نکته عمیق تری را یادآوری کنم. در همین لحظه ای که من این جایزه را می گیرم ، خیلی ها در جهان شب ها گرسنه می خوابند.خیلی از روشنفکران ، در زندان ها به سر می برند. و خیلی از کودکان به خاطر جنگ هاآواره اند. آیا این فیلم ها و این جوایز در نهایت روزی به معنی اصلی خود می رسند و به گرسنگی، زندان و جنگ خاتمه می دهند؟ من در رویای آن روز فیلم می سازم.”

فیلم بودا برنده جایزه صلح از فستیوال برلین

فیلم بودا از شرم فرو ریخت ساخته حنا مخملباف برنده جایزه صلح ازجشنواره برلین ۲۰۰۸ شد.
جایزه صلح از جوایز ویژه جشنواره برلین است که هر ساله از طرف داوران بخش های مختلف جشنواره برلین، تنها به یک فیلم سینمایی تعلق می گیرد.این هفتمین جایزه بین المللی است که فیلم بودا در طی ماه های اخیر برای سینمای ایران به ارمغان آورده است. حنا مخملباف که قرار بود روز یکشنبه برای اکران فیلم بودا از برلین به اسپانیا برود به دلیل درخواست مسؤولین جشنواره برلین برای گفت و گو های مطبوعاتی پس از دزیافت جایزه صلح سفر خود را یک روز به تعویق انداخت.

فیلم بودا یکی از پنج کاندیدای اصلی اسکار آسیا ست که نتیجه نهایی آن در ماه مارس در هنگ کنگ اعلام می شود.در حال حاضر فیلم بودا در ۴۵ سالن سینما در کشور فرانسه به روی پرده است. فیلم بودا در کشور افغانستان ساخته شده و تاکنون در ایران اجازه نمایش نیافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.