فنلاند: بیشترین آزار جنسی زنان شاغل در رستوران‌ها و نهادهای مذهبی

شهرزاد نیوز: “در فنلاند ده ها هزار و شاید حتی صدها هزار زن قربانی آزار و اذیت جنسی در محیط کار واقع می شوند.” این نتیجه ی ده ها بررسی و پژوهشی است که پژوهشگران در محیط های کار این کشور انجام داده اند.

“جوکو لونکو” حقوقدان و وکیل اتحادیه ی کارگری فنلاند در مصاحبه ای با “خبرگزاری هلسینکی” اعلام کرده است که بیشترین موارد آزار و اذیت در میان کارگران و پرسنل رستوران ها و کافه ها گزارش شده است؛ در عین حال شاغلین در این رشته ی خدماتی، از آن جا که مرتبا با مشتریان مست روبرو هستند، به طور غیرمستقیم و شاید ناخودآگاهانه واکنش کمتری در مقابل آزار و اذیت جنسی نشان می دهند.

پس از رستوران ها و کافه ها، ادرارات و مراکز خدماتی‌ای قرار دارند که به کلیسا وابسته‌اند. تحقیقی که فدراسیون اتحادیه‌های آکادمیسین‌ها در سال ۲۰۰۶ انجام داده است، حاکی از آن است که در این دسته نهادها، ۲۶ درصد زنان شاغل مورد آزار و اذیت جنسی و همچنین تبعیض واقع می‌شوند.

همین منبع می‌افزاید که در رشته‌های وابسته به بهداشت و درمان کمترین موارد آزار و اذیت جنسی و تبعیض گزارش شده است.

اتحادیه‌های کارگری رشته‌های مختلف با برگزاری کمپین‌های متعدد از اعضای خود خواسته اند ضمن گزارش چنین مواردی به دادگاه شکایت کنند تا بتوان به طور قانونی جلوی آنها را گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.