زنان نیز می‌توانند در منطقه پارس جنوبی فعالیت کنند

مشاور وزیر و مدیرکل امور بانوان در وزارت کشور گفت: زنان متناسب با تخصص ، توان و قابلیتهایشان می‌توانند در بخشهای مختلف منطقه پارس جنوبی فعالیت کنند.

“فخرالسادات محتشمی پور” که در راس یک هیات کارشناس به منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی سفر کرد ، اظهار داشت:هم‌اکنون تعداد قابل توجهی دانشجو در رشته‌های مرتبط با صنعت، نفت، گاز وپتروشیمی در حال تحصیل هستند و همچنین براساس آمار منتشره از سوی وزارت علوم در یک دهه اخیر بیش از سه هزار نفر در این رشته‌ها فارغ التحصیل شدند.

وی در ادامه گفت: با این وجود متاسفانه کمترین تعداد متخصص زن در این منطقه حضور دارند.

به گفته وی ، وظیفه وزارت نفت اطلاع رسانی صحیح از فضای کار منطقه است و می‌بایست این امکان را به تساوی دراختیار فارغ‌التحصیلان زن و مرد در رشته -های مرتبط قرار دهد.

مشاور وزیر کشور افزود: بانوان ممکن است که متناسب با علایق خود انتخاب متفاوتی داشته باشند ، اما مهم این است که ما محدودیتی در زمینه فعالیت انها ایجاد نکنیم.

مدیرکل امور بانوان در وزارت کشور گفت: در بازدیدی که از بخشهای مختلف پروژه عظیم پارس جنوبی داشتیم، شاهد موفقیتهای حاصل از تلاشهای ارزنده و خلاقیتهای متخصصان بودیم.

وی در ادامه دیدار از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی ، با زنان شاغل در این منطقه دیدار و گفت و گو کرد و بانوان شاغل نیز مشکلات خود را از جمله در زمینه مسایل بهداشتی، امکانات تفریحی و رفاهی ، دوری خوابگاه از محل کار و … با مدیرکل بانوان در وزارت کشور در میان گذاشتند.

در این سفر یک روزه علاوه بر اعضای تخصصی کمیته‌اشتغال دفتر امور بانوان وزارت کشور،مدیرکل اشتغال وزارت کار و امور اجتماعی، عضو اتاق بازرگانی تهران، هیات مدیره انجمن زنان مدیر کار آفرین و تعدادی از اعضای کمیته سه جانبه اشتغال زنانحضور داشتند

منبع:ایرنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.