۲/۳۴ درصد زندانیان زن در استان تهران دختران زیر ۱۸سال هستند

۳۴/۲درصد زندانیان زن در استان تهران دختران زیر ۱۸سال هستند این در حالی است که تنها ۸۶ صدم درصد از زندانیان مرد این گروه سنی در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند .

به گزارش ایونا ،‌ سهراب سلیمانی مدیر کل زندان‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران درخصوص تعداد افرادی که در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند، گفت: درحال حاضر حدود ۳۰۰ نفر در کانون حضور دارند که کمتر از ۱۰ درصد آنها بعبارتی ۳۰ نفر از کل مددجویان دختر هستند.

وی سرقت را بیشترین علت حضور مددجویان زیر ۱۸ سال در کانون اصلاح و تربیت عنوان کرد و افزود : ۸۶ صدم درصد از کل مددجویان استان در تمام گروه های سنی پسر و زیر ۱۸ سال هستند که این رقم در میان دختران به ۳۴/۲ درصد از کل زندانیان زن در استان تهران می رسد .

مدیر کل زندان‌های استان تهران تصریح کرد: بعبارتی می توان گفت دخترانی که به علت ارتکاب به جرائم مختلف در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند نسبت به آمار زنان زندانی در مقایسه با مردان با ۴۸/۱ درصد تفاوت رقم بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند.

سلیمانی گفت: برنامه های کانون اصلاح و تربیت به صورت ویژه پی گیری می شود و در طول روز هیچ فردی بیکار نمی ماند و مددکاران تحصیلکرده به صورت علمی برنامه ها را اجرا می کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: قریب به ۳۰ نفر روانشناس بدون احتساب مددکاران مشغول فعالیت در کانون اصلاح و تربیت استان تهران هستند.

مدیرکل زندان‌های استان تهران در مورد امکانات این مرکز گفت:سالن آمفی تئاتر، سینما، دو سالن سرپوشیده ورزش، استخر، نمازخانه، کارگاه های مختلف در این مرکز وجود دارد .

وی با اشاره به اشتغال ۱۰۰ درصدی برای افراد در کانون اظهار داشت: ۱۸ رشته شغلی از جمله آرایشگری، درودگری و سفالگری در این مرکز آموزش داده می‌شود که در پایان دوره ها گواهینامه پایان دوره نیز صادر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.