بی اطلاعی از وضعیت محبوبه کرمی، یک هفته پس از اعتصاب غذا

مدرسه فمنیستی:بیش از شش روز است از اعتصاب غذای محبوبه کرمی و ۹ تن از زنان هم بندش می گذرد. آنها که از روز یکشنبه هفته گذشته در تماسی تلفنی خبر اعتصاب غذای خود را اعلام داشته اند، دیگر هیچ تماسی با بیرون از زندان برقرار نکرده اند.

به گفته خانم مساعدی، مادر محبوبه کرمی، با اینکه یک هفته پیش، برادر محبوبه موفق به ملاقات حضوری با وی در زندان اوین شده بود، اما سه شنبه گذشته با وجود مراجعه ایشان به زندان اوین، به آنها اعلام شد که محبوبه کرمی «ممنوع الملاقات» است.

در آخرین تماسی که محبوبه کرمی با خانواده اش داشت، گفته بود که تحت شرایط بدی قرار دارند، بطوریکه به همراه نه تن دیگر در سلول کوچکی به سر می برند و هیچ مسئولی جوابگوی وضعیت آنها نیست. به گفته وی، حتی با درخواست آنها برای داشتن برگه کاغذ جهت نوشتن نامه به رئیس زندان نیز مخالفت شده است. در نتیجه، آنها برای اعتراض به وضعیت بلاتکلیف خود ناگزیر شده اند که دست به اعتصاب غذا بزنند.

طبق گفته خانم مساعدی، هیچ دلیلی برای دستگیری محبوبه کرمی اعلام نشده، و هنوز اتهامی به وی تفهیم نشده است. به جزء روزهای اولیه بازداشت که آنها تحت بازجویی بودند، دیگر از بازجویی نیز خبری نیست، و گویا ماموران قصد دارند و با طولانی کردن مدت بازداشت از بهبود آثار کبودی بر روی بدن آنها مطمئن شوند. طبق گفته های محبوبه، آنها در زمان بازداشت، مورد ضرب و شتم نیروهای لباس شخصی قرار گرفتند که در نتیجه کبودی های زیادی بر بدن شان ایجاد شده است.

خانم مساعدی، به دلیل بیماری و عمل جراحی که انجام داده اند، ناتوان از رفت و آمد به دادسرای انقلاب هستند؛ ایشان چندین بار تلاش کرده اند که از طریق تلفن با نماینده دادستان، آقای موسوی، صحبت کنند؛ اما متاسفانه هیچ پاسخ مسئولانه ای به ایشان داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.