وکیل دانشجوی کشته شده در سنندج : خواستار کالبدشکافی مقتول هستیم

نوروز: وکیل خانواده «ابراهیم لطف اللهی» دانشجوی دانشگاه پیام نور سنندج، مرگ او را در دوره بازداشت تایید کرد.«صالح نیکبخت» روز جمعه با اعلام این خبر به خبرنگار نوروز گفت: تلاش می کنم که برای کالبدشکافی حکم نقش قبر او را بگیرم.

وی درباره چگونگی مرگ وی و آخرین وضعیت وی اظهار داشت: ابراهیم در تاریخ ۱۶ دی ماه سر جلسه امتحان دانشگاهی خود وحتی قبل از پایان جلسه، توسط مأموران لباس شخصی دستگیر شد. در تاریخ ۱۸ دی ماه به خانواده وی ملاقات دادند. در جریان ملاقات، ابراهیم از ستاد پیگیری اداره اطلاعات به قرنطینه زندان عمومی منتقل شد. خانواده وی فردای آن روز با مراجعه به قرنطینه می خواسته اند برایش لباس ببرند که به آنها می گویند که ابراهیم اینجا نیست.

نیکبخت ادامه داد: روز ۲۵ دی ماه بار دیگر از ستاد پیگیری با «اسماعیل لطف اللهی» برادر ابراهیم، تماس می گیرند و از وی می خواهند به زندان مراجعه کند که وی حاضر به رفتن نمی شود. در نتیجه، پدر و مادر و داماد آنها به آن ستاد مراجعه می کنند. در آنجا از سوی یک مأمور امنیتی به خانواده ابراهیم گفته می شود که فرزند شما خودکشی کرده و می توانید جسد او را در «بهشت محمدیه» (گورستانی در سنندج) تحویل بگیرید.

به گفته وکیل خانواده لطف اللهی، آنان ساعت ۷ بعدازظهر به محل گورستان می رسند که در آنجا با چندین اتومبیل نیروی انتظامی و تعداد قابل توجهی مأمور مواجه می شوند. مأموران به آنها می گویند از ساعت ۶ بعد از ظهر تا ۷ صبح امکان دفن وجود ندارد و شما فردا صبح قبل مراجعه کنید. در جریان این مراجعه، اجازه دیدن جسد هم به خانواده ابراهیم داده نشده است.

نیکبخت افزود: صبح روز ۲۶ دی ماه قبل از ساعت ۷ صبح، خانواده لطف اللهی بار دیگر به گورستان مراجعه می کنند، اما به آنها گفته می شود که فرزندشان ساعت ۱۱ شب گذشته دفن شده و قبر را به آنها نشان می دهند و همان روز هم، قبر را سیمانکاری و سنگی بر گور می نهند؛ بدون آنکه حتی نماز و ترتیبات شرعی دفن میت برگزار شده باشد.

وی با تاکید بر اینکه «ابراهیم به هیچ سازمان و گروه سیاسی یا نظامی در داخل و خارج از کشور وابستگی نداشته است»، افزود: خانواده وی با رد ادعای خودکشی ابراهیم می گویند که وی در ستاد پیگیری اداره اطلاعات به قتل رسیده و به همین دلیل، خواستار نبش قبر و کالبدشکافی مجدد جسد و معاینه او توسط هیاتی از پزشکان که یکی از پزشکان معتمد آنان باشد، شده اند.

«اسماعیل لطف اللهی» برادر ابراهیم هم در گفت وگویی اظهار داشت که ابراهیم در واقع بخاطر چند برگ اعلامیه که متعلق به وی – یعنی اسماعیل – بوده، دستگیر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.