سقط جنین یکی از نگرانی‌های مهم مسئولان و مردم اسپانیا اعلام شد

“ماریااسپرانسا پوئنیته ” رییس انجمن قربانیان سقط جنین اسپانیا اعلام کرد: با توجه به موارد زیاد سقط جنین در اسپانیا و عوارض روحی بسیار خطرناک آن برای زنان ، این موضوع یکی از عوامل مهم نگرانی مسئولان و مردم این کشور بشمار می‌آید.

بنابر آماری که چندی پیش از سوی وزارت بهداشت اسپانیا منتشر شد، سالانه حدود ‪ ۸۵‬هزار مورد سقط جنین در اسپانیا صورت می‌گیرد.
تحقیقاتی که درباره دو هزار و ‪ ۹۰۰‬مورد سقط جنین در اسپانیا صورت گرفته نشان می‌دهد که ‪ ۹۸‬درصد موارد سقط جنین به دلیل عدم قبول مسئولیت مردان در قبال فرزندان و ترک زنانشان در دوران بارداری بوده است .

“ماریا اسپرانسا پوئنته” رییس انجمن قربانیان سقط جنین اظهار داشت: اگرچه سقط جنین ممکن است به عنوان یک عامل مستقیم ناهنجاری و خشونت‌های کانون خانواده بشمار نیاید ولی یکی از عوامل مهم در این زمینه است .

وی افزود: این تصور وجود دارد که زنی که سقط جنین می‌کند به راحتی از یک کودک خواسته یا ناخواسته رهایی می‌یابد و متاسفانه پزشکان نیز این کار را برای زنان بسیار آسان جلوه می‌دهند، ولی برخلاف تصور سقط جنین دارای عوارض روحی بسیار خطرناکی است که به مرور زمان بروز می‌کند.

پوئنته گفت : نوع رفتار زن پس از انجام عمل سقط جنین کاملا متفاوت می شود و این امر در بسیاری از موارد مشکلات عصبی، تغییر رفتار وافسردگی زنان را به دنبال دارد و در بارداری‌های بعدی آنان نیز کاملا موثر است.

رییس انجمن قربانیان سقط جنین اسپانیا همچنین با اشاره به نقش و اهمیت اطلاع رسانی در این زمینه گفت : دختران و پسران باید از همان سنین بلوغ با عوارض سقط جنین آشنا شوند و بدانند که یک روابط جنسی، مسئولیت سنگینی را برای آنها به همراه دارد.

وی تاکید کرد: این مسئولیت تنها متوجه زنان نیست، بلکه مردان نیز خود نیمی از ماجرا هستند که باید اطلاعات لازم به آنها داده شود.

وی عدم اطلاع رسانی صحیح و از بین رفتن ارزشهایی چون مفهوم خانواده را یکی از بزرگترین عوامل میزان بالای سقط جنین دراسپانیا عنوان کرد و افزود:
سکوت در برابر موضوع‌های اجتماعی و یا برعکس بزرگنمایی (تابو) آنها یکی از مشکلات در این زمینه بشمار می‌روند،زیرا زنانی که ناگهان با شرایط باروری ناخواسته روبرو می‌شوند به دلیل عدم داشتن آگاهی‌های لازم، و خجالت کشیدن از اطرافیان خود نمی‌توانند دراین مورد درست تصمیم‌گیری کنند .

رییس انجمن قربانیان سقط جنین اسپانیا تاکید کرد: اکثر قربانیان سقط جنین بنا بر دلایل مذکور ترجیح می‌دهند که در سکوت راحت‌ترین راه را که می‌توان گفت خطرناکترین راه ممکن است ، یعنی سقط جنین را انتخاب کنند.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.